Turniej o Puchar Tymbarka

Po śnieżnej niedzieli 13 listopada, w poniedziałek 14 listopada pogoda się poprawiła dzięki czemu mogły odbyć się eliminacje powiatu tarnogórskiego, „XVII Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dzieci z roczników 2005 i 2006 rywalizowały na sztucznej trawie, bocznego boiska Polonii Bytom. Z 8 zgłoszonych zespołów dotarło 6. Organizatorzy podjęli decyzję iż turniej przyjmie formułę „każdy z każdym”, co przy 2 boiskach poszło dosyć sprawnie (3 godziny). Bezdyskusyjnie najlepszy w tym gronie okazał się zespół UKS Ruchu I Radzionków trenera Przemysława Wiszniewskiego, złożony w całości z zawodników rocznika 2005, który nie stracił punktu, strzelił rywalom 43 gole, samemu tracąc 2.
Podopieczni trenera Adama Dyrdy debiutowali dzisiaj w tej imprezie i zaliczyli udany występ. W gronie starszych zespołów rywalizowali jak równy z równym i dostarczyli zebranym kibicom wielu pozytywnych emocji. W pierwszej serii spotkań los skrzyżował ze sobą oba zespoły trenera Dyrdy: zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna, której kapitanem był Kuba Segert, jednak i drugi zespół zasłużył na pochwały strzelając bramkę po przemyślanej akcji. W drugich spotkaniach Ruch II (kap. Segert) pokonał Sokoła Zbrosławice 3:1, mimo iż to rywale strzelili gola jako pierwsi. Ruch III (kap. Gudwicz) stoczył bój z SP 4 z Rojcy, prowadzony przez dobrze znanego nam trenera Adama Szydło, wygrywając 5:2. Trzeci mecz Ruchu II to pojedynek z faworytem, a więc Ruchem I. Podopieczni trenera Dyrdy długo dobrze sobie radzili, jednak tuż przed przerwą stracili 2 gole, a po niej pełną dominację przejęli podopieczni trenera Wiszniewskiego, wygrywając 8:0. Z kolei Ruch III mimo optycznej przewagi i większej liczby sytuacji strzeleckich podzielił się punktami z Sokołem Zbrosławice, remisując 0:0. W czwartej serii gier Ruch III odebrał lekcję od starszych kolegów z Ruchu I (0:9). Ruch II mierzył się z kolei z Unią Strzybnica: prowadzenie dla „żółto-czarnych” zdobył Damian Imach, jednak rywale wyrównali tuż przed przerwą. W drugiej połowie tarnogórzanie wyszli na prowadzenie 3:1. „Cidry” walczyły ambitnie do końca i złapały trochę wiatru w żagle po kontaktowej bramce Stasia Malickiego. Na więcej brakło czasu.
W ostatniej serii meczy Ruch II pokonał 7:0 SP 4 z Rojcy, natomiast Ruch III starł się z Unią Strzybnica. Pierwsza połowa to wyrównana gra i dobre akcje z obu stron. Prowadzenie objęli rywale, jednak „Cidry” wyrównały po zespołowej akcji zakończonej golem Łukasza Różyckiego. Po przerwie stroną przeważającą była Unia, strzeliła 3 gole i wygrała cały mecz 4:1.
Podsumowując: rocznik 2006 udanie zadebiutował w słynnym „Turnieju o Puchar Tymbarku”. Z dobrej strony pokazali się obydwaj bramkarze, kilka strzelonych przez nas bramek było dobrze przemyślanych i ładnych dla oka, a chłopcy i Martyna nie przestraszyli się starszych rywali. Trzymamy kciuki za naszych kolegów z grupy trenera Wiszniewskiego w kolejnych fazach turnieju.

Komplet wyników:

UKS „Ruch” I 11:1 SP 4 Rojca
UKS „Unia” Strzybnica 1:2 UKS „Sokół” Zbrosławice
UKS „Ruch” II 4:1 UKS „Ruch” III (Malicki x2, Imach, Andruszkiewicz – Szałajko)
UKS „Unia” Strzybnica 1:7 UKS „Ruch” I
UKS „Sokół” Zbrosławice 1:3 UKS „Ruch” II (Kądziołka, Szolc x2)
UKS „Ruch” III 5:2 SP 4 Rojca (Szałajko x2, Różycki x2, Treter)
UKS „Unia” Strzybnica 8:0 SP 4 Rojca
UKS „Ruch” I 8:0 UKS „Ruch” II
UKS „Ruch” III 0:0 UKS „Sokół” Zbrosławice
SP 4 Rojca 3:1 UKS „Sokół” Zbrosławice
UKS „Ruch” I 9:0 UKS „Ruch” III
UKS „Unia” Strzybnica 3:2 UKS „Ruch” II (Imach, Malicki)
UKS „Ruch” II 7:0 SP 4 Rojca (Cieniawski x2,Szolc, Imach x2, samobójcza, Szydło – karny)
UKS „Ruch” III 1:4 UKS „Unia” Strzybnica (Różycki)
UKS „Sokół” Zbrosławice 0:8 UKS „Ruch” I

Sędziowali: Paweł Ulfik oraz Ireneusz Radzikowski