Turniej w Piekarach Śl.

W sobotę 27 września młodzi piłkarze z Radzionkowa udali się do Piekar Śląskich na turniej organizowany przez Juventus Piekary Śląskie. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: Unia Strzybnica, Ruch i Juve wystawili po 2 drużyny. Najlepszy w tym gronie okazał się Ruch II, przed dwiema ekipami gospodarzy, Ruchem I oraz Unią. Najbardziej zacięte okazały się mecze Ruchu II z Juventusem I oraz Ruchu I z Unią. W pierwszym z nich gospodarze prowadzili już 2:0, ale „Cidry” za sprawą 3 goli Aleksandra Tobolika wyszły na prowadzenie 3:2, którego nie oddały do końca. Doskonały mecz w bramce rozegrał Oliwier Krawczyk, uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Ten mecz zadecydował o 1 miejscu w turnieju. W drugim z wymienionych spotkań „żółto-czarni” szli „łeb w łeb” z tarnogórzanami wygrywając 3:2 i plasując się wyżej w końcowej klasyfikacji. Dwa gole zdobyła Martyna Kądziołka, natomiast trzeciego dołożył kapitan zespołu Kuba Locher. I w tym przypadku pochwały należą się bramkarzowi, którym w tym meczu był Łukasz Tomanek. Drużyny wystąpiły w składzie:
UKS Ruch I Radzionków: Kuba Locher (kapitan, 2 gole), Bartek Locher, Paweł Szolc (1 gol), Dawid Napieraj (1 gol), Mikołaj Skowronek, Mikołaj Posmyk, Bartek Kass, Dawid Wolka, Martyna Kądziołka (2 gole), Łukasz Tomanek; trener - Adam Dyrda, kierownik zespołu - Damian Tomanek.
UKS Ruch II Radzionków: Oliwer Krawczyk, Adam Muszalski (1 gol), Benjamin Kurek (1 gol), Alek Tobolik (8 goli), Oskar Ficulak (4 gole), Szymon Ciongwa (2 gole), Kuba Poganiec (3 gole), Dawid Reska (2 gole), Bartek Andruszkiewicz (3 gole); trener – Adam Dyrda; kierownik zespołu – Tomasz Reska.

Zobacz GALERIĘ