Konopiska Cup 2015

W niedzielę 15 listopada młodzi piłkarze UKS Ruch Radzionków gościli w Konopiskach na dorocznym turnieju „Konopiska CUP 2015”. „Żółto-czarni” stawili się na zawodach w sile 2 zespołów: trenera Daniela Brzeziny i Adama Dyrdy. Pierwsi znaleźli się w grupie A, drudzy w grupie B.
W grupie A „Cidry” uległy drużynom Rakowa II Częstochowa 0:7, Orła I Konopiska 0:8, RAP I Radomsko 0:7 oraz Stradomu Częstochowa 0:2. W grupie B Ruch rozpoczął od wysokiej wygranej 5:0 z gospodarzami Orłem II Konopiska. Do siatki trafiali: Alek Tobolik x3, Kuba Segert, Bartek Andruszkiewicz. W drugim spotkaniu naprzeciw stanął, jak się potem okazało, finalista, zespół RAP II Radomsko. Radzionkowianie objęli szybko prowadzenie po dwójkowej akcji Tobolik-Andruszkiewicz i golu tego drugiego. Ruch prowadził grę, stwarzał sytuacje, ale nie ustrzegł się dwóch indywidualnych błędów, które bezlitośnie wykorzystali rywale i wyszli na prowadzenie. „Cidry” atakowały dalej, ale albo wyśmienicie bronił golkiper Radomska, albo bramka wydawała się być zaczarowana. W końcówce RAP wyprowadził kontrę, którą zamienił na bramkę i wygrał cały mecz 3:1. Trzeci mecz to pojedynek z Rakowem I Częstochowa. Tym razem mecz bardzo dobrze rozpoczęli przeciwnicy zdobywając gola już w 10 sekundzie. Podopieczni trenera Adama Dyrdy wyrównali po dośrodkowaniu Maksa Cieniawskiego i główce Dawida Reski. Niestety jak w poprzednim meczu, tak i tym razem Ruch stracił gola po własnym aucie bocznym i zrobiło się 2:1 dla Rakowa. „Żółto-czarni” mocno naciskali, w ostatniej akcji meczu nawet cała drużyna powędrowała w pole karne Częstochowy, jednak piłka po uderzeniu Alka Tobolika wylądowała na poprzeczce i sędzia zakończył zawody.
W ostatnim grupowym meczu przeciwnikiem Ruchu była drużyna Sportowej Częstochowy. Po raz drugi z rzędu to rywale rozpoczęli od prowadzenia, jednak szybką odpowiedź w postaci bramki dał Tobolik. Potem do siatki trafiali jeszcze Martyna Kądziołka, Dawid Reska i Bartek Andruszkiewicz i druga wysoka wygrana „Cidrów” stała się faktem.
Potem przyszła kolej na mecze o miejsca: Ruch II uległ gospodarzom - Orłowi II Konopiska 1:4 (gol Kuby Giertyczki) w spotkaniu o miejsce 9, a Ruch I zapewnił sobie 5 lokatę pokonując 5:0 RAP I Radomsko (bramki: Kądziołka x2, Tobolik, Reska, Segert).
Podsumowując: Ruch I Radzionków rozegrał bardzo dobre zawody, a jego gra stała na wysokim poziomie, co cieszy najbardziej; sporo do zespołu wniósł Alek Tobolik, ale co warte podkreślenia nie był on osamotniony w poczynaniach ofensywnych, nieźle rozumiał się z Bartkiem Andruszkiewiczem, czy Kubą Segertem, a zespół potrafił zdobywać bramki również podczas jego nieobecności na boisku. Podopieczni trenera Dyrdy kilka razy potrafili bardzo dobrze pokryć, powodując, że rywal długo zwlekał z wykonaniem autów, nie mając do kogo zagrać, lepiej niż w dotychczas wyprowadzał piłkę od tyłu, potrafili w grze wykorzystać ćwiczone ostatnio zwody (Andruszkiewicz), a gra sprawiała im sporo radości co można było zauważyć po zakończeniu meczy; najsłabiej drużyna zaprezentowała się podczas wykonywania autów (dwa ważne, stracone gole po tym fragmencie gry). Trener zapisał jednak dużego plusa za niedzielny występ. „Cidry” zagrały w składzie: Kuba Szydło, Oliwier Krawczyk, Kuba Spendel (C), Dawid Reska, Szymon Ciongwa, Kuba Segert, Alek Tobolik, Bartek Andruszkiewicz, Martyna Kądziołka, Max Cieniawski.

ZOBACZ GALERIĘ