Turniej Mikołajkowy 2016

W niedzielę 11 grudnia „żółto-czarni” gościli w Piekarach Śląskich. Na zaproszenie Akademii „Champions” Piekary Śląskie wzięliśmy udział w „Turnieju Mikołajkowym”. W zawodach wzięło udział 7 zespołów.
W pierwszej fazie turnieju „Cidry” trafiły po grupy razem z zespołami JSS Silesia, AP Champions Piekary Śląskie i AP Champions Katowice. W pierwszym spotkaniu ulegliśmy JSS 1:5, a bramkę dla „Ruchu” zdobył Paweł Szolc po podaniu Szymona Ciongwy. W drugim meczu mimo wielu dobrych sytuacji remisujemy z gospodarzami 0:0. Najbliższej trafienia do siatki był Krzyś Szałajko, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca. Trzeci pojedynek grupowy decydował o tym kto zagra w Lidze Mistrzów, a kto w Lidze Europy. Po wyrównanych 12 minutach lepsza okazała się drużyna z Katowic wygrywając 1:0.
Drugą fazę turnieju rozpoczęliśmy bardzo dobrze: w meczu z Football Academy Bielsko-Biała raz za razem stwarzaliśmy sobie 100% okazje do zdobycia gola, a gra wyglądała świetnie. Niestety po kilku minutach tracimy gola po rzucie rożnym rywali i coś w drużynie się zacięło. Rywal z kolei poszedł za ciosem i strzelił jeszcze 3 bramki. W kolejnym meczu Ligi Europy po raz drugi zmierzyliśmy się z gospodarzami i tym razem naszą przewagę udokumentowaliśmy 2 golami, autorstwa Pawła Szolca i Martyny Kądziołki. Ponieważ wszystkie zespoły z naszej grupy zgromadziły po 3 pkty o miejscach w końcowym układzie decydowały rzuty karne. W pierwszym pojedynki „elwrów” wygrywamy z Bielskiem 2:1. Gole zdobyli Damian Imach i Paweł Szolc. W drugiej rywalizacji pokonujemy gospodarzy 1:0, a decydujące trafienie zadała Martyna Kądziołka. Świetnie w bramce w całym turnieju spisywał się nowy bramkarz „żółto-czarnych” – Maciek Kowalczyk. Miał on również spory udział w tryumfie „Ruchu” w rzutach karnych, broniąc 2 strzały. Na wyróżnienie zasłużył również kapitan Kuba Segert, bardzo dobrze rozgrywający piłkę.
Podopieczni trenera Adama Dyrdy zagrali w składzie: Maciek Kowalczyk – Kuba Segert (C), Szymon Ciongwa, Damian Imach, zawodnik testowany, Paweł Szolc, Krzyś Szałajko, Martyna Kądziołka, Beniamin Kurek.
Dziękujemy Akademii Champions Piekary Śląskie za możliwość gry w bardzo fajnym turnieju.