Turniej w Nakle Śląskim dla rocznika 2006

Piłkarze UKS Ruch Radzionków zajęli 3 miejsce w halowym turnieju „JSS Silesia Cup”, który odbył się w niedzielę 30 listopada w Nakle Śląskim. Organizatorem był Juventus Piekary Śląskie. Osiem przybyłych zespołów zostało rozlosowanych do 2 grup. Następnie 2 najlepsze zespoły z każdej z grupy tworzyły „grupę mistrzowską”, a zespoły z miejsc 3-4 utworzyły drugą grupę. Podopieczni trenera Adama Dyrdy po wygranej z Gwarkiem Zabrze 2:1 i remisach 1:1 z Juventusem i 0:0 z Pyskowicami awansowali do grupy mistrzowskiej. Tam zremisowali 2:2 z MKS Zaborze i ulegli 0:1 Andaluzji Piekary Śląskie. W silnie obsadzonym turnieju „Cidry” wyprzedziły tak znane drużyny jak Ruch Chorzów, Piast Gliwice, czy Gwarek Zabrze. O zdobyciu miejsca na podium decydowały specjalnie zarządzone rzuty karne (3:2 dla Ruchu), bowiem zarówno Radzionków jak i Zaborze miały tyle samo punktów i ten sam bilans bramek. Oliwer Krawczyk z drużyny „żółto-czarnych” został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Zawody wygrał Juventus (stracił punkty tylko w wyrównanym meczu z „Cidrami”), a drugie miejsce na podium zajęła piekarska Andaluzja.
Ruch wystąpiły w składzie: Oliwer Krawczyk, Kuba Spendel, Adam Muszalski (C), Staś Malicki, Beniamin Kurek (1 gol), Szymon Ciongwa, Dawid Reska, Mikołaj Posmyk, Bartek Andruszkiewicz, Bartek Kass, Alek Tobolik (4 gole), Paweł Szolc; trener: Adam Dyrda.

Zobacz GALERIĘ