Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

W niedzielę 6 grudnia piłkarze UKS Ruchu Radzionków wzięli udział w „Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej” w Piekarach Śląskich. Organizatorem imprezy była miejska szkółka APN Olimpia Piekary Śląskie, która wystawiła do zawodów 3 drużyny. Podopieczni trenera Adama Dyrdy mimo dobrej gry i wielu stwarzanych sytuacji musieli trzykrotnie schodzić pokonani z boiska. Powodem tego stanu rzeczy była kiepska skuteczność, bowiem w każdym z 15-minutowych meczy „żółto-czarni” wypracowali sobie przynajmniej trzy stuprocentowe okazje, jednak na gola zamienili tylko jedną (bramka Kuby Segerta, asysta Szymona Ciongwy). Na koniec sportowych zmagań każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Ruch zagrał w składzie: Dawid Napieraj, Łukasz Tomanek, Dawid Reska, Kuba Spendel, Kuba Segert, Szymon Ciongwa, Martyna Kądziołka, Paweł Szolc, Mikołaj Posmyk, Maks Cieniawski.
Już za niecałe 2 tygodnie ostatni turniej w tym roku – Cider Cup 2015 pod patronatem Burmistrza Miasta Radzionkowa. Udział w zawodach 19 grudnia potwierdziły już takie zespoły jak Piast Ożarowice, UKS Trójka Tarnowskie Góry, Polonia Bytom, Promotor Zabrze, APN Olimpia Piekary Śląskie. Nasza drużyna wystawi dwa składy.