Cider Cup 2016 dla rocznika 2007

W sobotę 10 stycznia piątka naszych zawodników urodzonych w roku 2007 wzięła udział w turnieju halowym „Cider Cup 2016 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionkowa – Pana Gabriela Tobora.” Impreza odbywała się pod dachem hali MOSiR przy ul. Knosały 16.
Oliwier Krawczyk bronił bramki w UKS Ruchu I Radzionków, którego trenerem był Pan Daniel Brzezina. Drużyna ta występowała w grupie A, gdzie rywalizowała z Orłem Źlinice, Spartą Zabrze i Trójką Tarnowskie Góry.
Łukasz Tomanek, Kuba Spendel, Bartek Kass i Mikołaj Posmyk zagrali z kolei w UKS Ruchu II Radzionków prowadzonym przez trenera Adama Dyrdę. Zespół rywalizował w grupie B, gdzie za przeciwników miał Olimpię Piekary Śląskie, Ajaks Częstochowa i Polonię Bytom.
UKS Ruch I rozpoczął od zwycięstwa 1:0 z Orłem Źlinice. Bramkę zdobył Kuba Caban. Potem „żółto-czarni” musieli uznać wyższość Sparty Zabrze (0:3) oraz UKS Trójki Tarnowskie Góry (0:1).
Drużyna zajęła w grupie 3 miejsce. W meczu o 5 miejsce podopieczni trenera Brzeziny ulegli Olimpii Piekary Śląskie 0:3.
UKS Ruch II również wygrał pierwszy mecz 1:0 z Olimpią Piekary Śląskie. Golę na wagę wygranej zdobył z rzutu wolnego Kuba Spendel. W drugim meczu z Ajaksem Częstochowa ten sam zawodnik po kapitalnej zespołowej akcji trafił w słupek. Rywale wykorzystali raz gapiostwo „Cidrów” w obronie i okazali się w całym spotkaniu lepsi o 1 bramkę. W trzeciej serii gier naprzeciw „żółto-czarnych” stanęła Polonia Bytom. Ruch zagrał szczelnie w obronie, a do tego raz skutecznie zaskoczył rywali – do siatki trafił występujący gościnnie w naszym zespole Bartek Grzesiok z Zespołu Szkół Katolickich w Piekarach Śląskich. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu radzionkowianie awansowali do półfinału, gdzie czekała na nich rywalizacja ze Spartą Zabrze.
Po fazie grupowej odbył się konkurs rzutów karnych. UKS Ruch I reprezentował Łukasz Sikora, a UKS Ruch II Bartek Kass. Łukasz musiał uznać wyższość bramkarza w pierwszej rundzie, Bartek trafił w pierwszym strzale, ale w drugiej już bramkarz wyczuł jego intencje i obronił uderzenie. Konkurs wygrał Kacper Latusek z UKS „Trójki” Tarnowskie Góry.
W półfinale walka ze Spartą była bardzo zacięta i zażarta. „Cidry” dobrze się broniły, jednak na 1 minutę przed końcem zabrzanie w podbramkowym zamieszaniu znaleźli sposób na Łukasza Tomanka i zdobyli zwycięskiego gola. W meczu o 3 miejsce „żółto-czarnym” ponownie przyszło zmierzyć się z Ajaksem. Podobnie jak w pierwszym meczu Kuba Spendel trafił w słupek, a cała drużyna grała szczelnie w obronie. Do zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, bowiem w regulaminowym czasie bramkarze nie dali się pokonać. Strzał Bartka Grzesioka obronił bramkarz, a w rewanżu rywale pokonali Łukasza Tomanka. W drugiej serii golkiper Ajaksu nie dał się również pokonać Kubie Spendlowi, ale i Tomanek piękną paradą zatrzymał przeciwnika strzelającego z 7 metrów. Po chwili bramkarz Ruchu niczym Ricardo sam próbował szczęścia z "wapna", ale nie udało mu się trafić w efekcie czego częstochowanie wygrali 1:0.
W finale po emocjonującym meczu Sparta Zabrze wygrała 2:1 z UKS Trójką Tarnowskie Góry (ubiegłoroczny tryumfator). Najlepszy strzelcem turnieju z 4 golami został Kacper Latusek z UKS Trójki Tarnowskie Góry, Najlepszym Zawodnikiem Kacper Karna z Ajaksu Częstochowa, a bramkarzem Mateusz Szastok z Olimpii Piekary Śląskie.
UKS Ruch I Radzionków wystąpił w składzie: Oliwier Krawczyk, Dominik Wiatrek, Dorota Dobras, Dominik Brzezina, Kuba Caban, Maciek Madejski, Łukasz Sikora, Borys Golus, Karol Twardoch, Bartek Zejer; trener Daniel Brzezina.
UKS Ruch II Radzionków grał w zestawieniu: Łukasz Tomanek, Kuba Spendel (C), Mikołaj Posmyk, Bartek Kass, Bartek Grzesiok, Karol Krasoń, Maciek Ziaja, Kacper Zdaniewicz, Kornel Grycz; trener Adam Dyrda.
Zawody sędziowali Krzysztof Lizurek oraz Wojciech Rafalski. Opieką medyczną zajmowała się Pani Monika, zaś nad całością organizacyjną przy stoliku komentatorskim czuwali Pani Justyna Dyrda i Pan Sławek Mikusiński z MOSiRu Radzionków. Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta Radzionków – Panu Gabrielowi Toborowi – za objęcie imprezy honorowym patronatem i zapewnienie hali sportowej. Dziękujemy również Rodzicom dzieci z rocznika 2007 za przygotowanie bufetu z kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem dla kibiców.

ZOBACZ GALERIĘ