Cider Cup 2016

Ostatnia niedziela czerwca stała pod znakiem dorocznego turnieju „Cider Cup 2016 o Puchar Burmistrza Miasta Radzionków”. Na stadionie przy ul. Narutowicza 11 rywalizowały roczniki 2004 i 2006. Zawodnicy i zawodniczki drugiej grupy wiekowej mogli rywalizować w letniej odsłonie „Cider Cup” po raz drugi od momentu powstania grupy.
UKS „Ruch” I Radzionków, prowadzony przez trenera Daniela Brzezinę, rywalizował w grupie „A” razem z „Silesią” Miechowice, „Orlikiem” Blachownia oraz AP „Champions” Bytom. UKS „Ruch” II, trenera Adama Dyrdy, grał w grupie „B” mierząc się z AP Silesia Tarnowskie Góry, „Orłem” Źlinice oraz „Olimpią” Piekary Śląskie.
Pierwsza z naszych drużyn rozpoczęła od remisu z AP „Champions” Bytom 1:1, następnie przegrała 1:3 z „Orlikiem” Blachownia i pokonała „Silesię” Miechowice 4:1. W grupie „B” radzionkowianie rozpoczęli od rewanżu za ostatni mecz ligowy z AP „Silesia” Tarnowskie Góry, który wygrali 1:0 (gol Maxa Cieniawskiego po podaniu Bartka Andruszkiewicza), później zremisowali 0:0 z „Orłem” Źlinice i minimalnie ulegli 0:1 po zaciętym meczu, „Olimpii” Piekary Śląskie. W wyniku rezultatów pozostałych drużyn „Ruch” I zajął 2 miejsce w grupie i awansował do półfinału, natomiast „Ruch” II został o 1 pkt wyprzedzony przez rówieśników ze Źlinic i zajmując 3 miejsce zakwalifikował się do gry o 5 miejsce.
Po fazie grupowej turnieju odbył się konkurs rzutów karnych, w których zwyciężył Daniel Żakowski z „Orlika” Blachownia.
Pierwszy półfinał to rywalizacja drużyn z Blachowni i Źlinic. W regulaminowym czasie padł remis 1:1 i o występie w finale decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy „Orlika”, wygrywając 3:2. W drugim półfinale podopieczni trenera Daniela Brzeziny nie dali rady „Olimpii” przegrywając 0:3.
W pojedynku o 7 miejsce zmierzyły się AP „Champions” Bytom i AP „Silesia” Tarnowskie Góry. Po raz drugi w fazie pucharowej padł remis 1:1 i znów do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były karne, które celniej wykonywali tarnogórzanie (3:2).
O 5 miejsce zmierzył się „Ruch” II z „Silesią” Miechowce. Mimo dużej przewagi „Cidry” strzeliły tylko 1 gola (Damian Imach). Dwukrotnie bliski szczęścia był Krzyś Szałajko, jednak piłka po jego strzale ostemplowała słupek bytomskiej bramki.
Mały finał bardzo dobrze rozpoczął „Ruch” I, który po bramce Maćka Tretera wyszedł na prowadzenie 1:0. Potem niestety do siatki trafiali już tylko piłkarze „Orła” Źlinice, wygrywając ostatecznie aż 5:1 i zdobywając brązowy medal.
W finale „Olimpia” Piekary Śląskie nie dała szans „Orlikowi” Blachownia, wygrywając 2:0.
Trenerzy postanowili wyróżnić Macieja Ziaja („Orlik” Blachownia) , który został Najlepszy Bramkarzem Turnieju oraz Łukasza Gordzielika („Orzeł” Źlinice), przyznając mu tytuł Najlepszego Zawodnika. Do wyłonienia Króla Strzelców potrzebny był dodatkowy konkurs rzutów karnych bowiem 4 zawodników miała tą samą ilość zdobytych bramek: Korneliusz Królik („Olimpia”), Maciek Treter, Łukasz Różycki (obaj „Ruch” I) oraz Łukasz Gordzielik („Orzeł”). Najlepiej wykonywał je pierwszy z wymienionych i to jemu przypadła palma pierwszeństwa.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom postawy na boisku i dziękujemy rodzicom za doping i pomoc w organizacji całego „Cider Cup”! Dziękujemy Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem imprezy, Urzędowi Miasta Radzionków i wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe bez, którego zawody nie mogły by się odbyć. W sposób szczególny można wyróżnić kibiców z Miechowic, którzy byli najgłośniejszą grupą sympatyków podczas rozgrywek. Brawo!
Komplet wyników:

UKS „Ruch” I Radzionków 1:5 „Orzeł” Źlinice
Finał:
„Olimpia” Piekary Śląskie 2:0 „Orlik” Blachownia

UKS „Ruch” I Radzionków zagrał w składzie: Łukasz Tomanek, Dominik Brzezina, Dorota Dobras, Kuba Giertyczka, Szymon Weiss, Maciek Treter (3 gole), Cezary Wroniszewski, Łukasz Różcyki (3 gole), Mikołaj Fajer (1 gol); trener: Daniel Brzezina
UKS „Ruch” II Radzionków reprezentowali: Kuba Szydło, Martyna Kądziołka, Dawid Napieraj (C), Max Cieniawski (1 gol), Staś Malicki, Damian Imach (1 gol), Krzyś Szałajko, Bartek Andruszkiewicz, Arek Anczok, Paweł Szolc; trener: Adam Dyrda.