Turniej o Puchar ks. Damiana Gatnara

Korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Katolickich z Piekar Śląskich, drużyna UKS Ruchu Radzionków z rocznika 2006, wzięła udział po raz trzeci w dorocznym „Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2005 o Puchar Księdza Proboszcza Damiana Gatnara” – opiekuna duchowego i przyjaciela szkoły. Impreza odbyła się w niedzielę 20 listopada w radzionkowskiej hali MOSiR. Organizatorzy przygotowali turniej dla pięciu zespołów, który był rozgrywany systemem „każdy z każdym”. Po 5 meczach, a więcw połowie zawodów, odbył się konkurs indywidualny o miano „Króla Rzutów Karnych”. Wzięło w nim udział 10 strzelców (po 2 z każdej drużyny) i 5 bramkarzy. Zwycięzcą został Beniamin Kurek z UKS Ruchu II Radzionków.

Rozgrywki, poza 2 meczami gdzie zwycięzca wykazał się przewagą większą niż 1 gola, były wyrównane. Najlepsza okazała się drużyna Ministrantów parafii św. Stanisława bp i m. z Bytomia. Drugie miejsce przypadło gospodarzom imprezy – ZSK Piekary – którzy jako jedyny nie stracili ani jednej bramki we wszystkich spotkaniach. Trzecie miejsce na podium przypadło Ruchowi I.
Poza strefą medalową znalazł się Ruch II, który bardzo udanie rozpoczął zawody i długo nie tracił goli oraz silna MSP 5 z Piekar Śląskich.
Świetną, sportową atmosferę stworzyły rodziny rywalizujących, młodych piłkarzy, której nie powstydziłby się niejeden stadion.
Królem Strzelców został Sebastian Bożek z drużyny ministrantów (4 gole), Najlepszy Bramkarzem – Dominik Habura z MSP 5, a Najlepszym Zawodnikiem – Bartek Grzesiok z Zespołu Szkół Katolickich.
Nagrody, w zastępstwie za ks. Damiana Gatnara, wręczała dr Katarzyna Lipka – Dyrektor ZSK w Piekarach Śląskich.

Komplet wyników:

MSP 5 0:4 Ministranci Bytom
UKS Ruch II 0:0 ZSK
UKS Ruch I 0:1 Ministranci Bytom
MSP 5 0:1 UKS Ruch II
ZSK 0:0 UKS Ruch I

MSP 5 0:1 ZSK
Ministranci Bytom 2:1 UKS Ruch II
MSP 5 1:1 UKS Ruch I
ZSK 1:0 Ministranci Bytom
UKS Ruch II 0:3 UKS Ruch I

UKS Ruch I Radzionków: Kuba Szydło – Kuba Spendel (C) (1 gol), Szymon Ciongwa, Damian Imach (2 gole), Bartek Andruszkiewicz (1 gol), Staś Malicki, Dawid Napieraj, Arek Anczok