Koniec ligi w kiepskim stylu

W kiepskim stylu zakończyła rundę jesienną grupa rocznika 2006 UKS Ruchu Radzionków. „Żółto-czarni” w niczym nie przypominali dobrze grającego w tym półroczu zespołu i wysoko przegrali w Piekarach Śląskich z Fundacją Piłkarską Silesia.
Ruch mimo dobrej odprawy i rozgrzewki źle wszedł mecz i stracił szybko w bardzo łatwy sposób 3 gole. Podopieczni trenera Adama Dyrdy przebudzili się między 10 a 20 minutą spotkania, głównie za sprawą świetnej postawy Bartka Andruszkiewicza, który raz po raz stwarzał swoim kolegom doskonałe okazje do zdobycia goli. Niestety żadna z czterech 100% sytuacji nie została zamieniona na bramkę, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, pokonując Kubę Szydło 4-krotnie jeszcze w tej części gry.
Po przerwie obraz meczu był identyczny jak w pierwszych 30 minutach: „Cidry” przespały początek, potem pomiędzy 40 a 50 minutą grały w piłkę, czego efektem była honorowa bramka Damiana Imacha (42 minuta; asysta Arek Anczok), by w ostatnich 10 minutach znów nałapać bramek.
Mimo wysokiej porażki najlepszym zawodnikiem Ruchu był bramkarz Kuba Szydło, który wiele razy był nagradzany przez kibiców obu zespołów gromkimi oklaskami za to co wyprawiał w bramce.
Na uwagę zasługuje również postawa Bartka Andruszkiewicza, który jako jeden z nielicznych podejmował pojedynki 1x1 i próbował brać ciężar gry na siebie, niejednokrotnie z dobrym skutkiem.
Podsumowując: „żółto-czarni” zagrali najsłabszy mecz w tej rundzie, popełniali dużo niewymuszonych błędów i nie zaprezentowali nawet połowy tego na co ich stać. Można było też zauważyć, że drużyna kiepsko czuje się na bardzo dużym, jak na tą kategorię wiekową, boisku.
Gratulujemy rywalom wygranej, zapowiadając jednocześnie, że wiosną zagramy lepiej i weźmiemy rewanż.

JSS Silesia Piekary Śląskie 14:1 (7:0) UKS „Ruch” Radzionków

Bramka: Damian Imach 42’
Asysta: Arek Anczok 42’
Skład: Szydło – Segert (C), Ciongwa, Andruszkiewicz, Imach, Anczok, Cieniawski; ponadto grali: Grzesiok, Szolc, Malicki, Gudwicz, Spendel