Udział w Turnieju Orlika

Drużyna UKS Ruch Radzionków w dniu 9 września zagrała w eliminacjach gminnych „VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP”. Zawody odbyły się w Tarnowskich Górach na orliku przy ul. Pokoju 14. Ponieważ nasza drużyna przystępuje od 13 września do rozgrywek ligowych, dlatego trener potraktował tą imprezę jako trzy mecze kontrolne – awansować mogła tylko drużyna, w której grało max. 3 zawodników zgłoszonych do ligi.
W pierwszym meczu Ruch zmierzył się z dużo starszą drużyną SP 10 z Tarnowskich Gór. Rywale byli stroną przeważającą, jednak podopieczni trenera Adama Dyrdy cały mecz mądrze się bronili i przegrali minimalnie 0:1. Trzeba podkreślić jednak mądrość w grze na tyłach, ponieważ żaden z zawodników nie wybijał piłki na oślep, a przeciwnie, zawodnicy starali się starannie rozegrać futbolówkę od własnej bramki.
W drugim meczu „żółto-czarni” spotkali się z dobrze znaną ekipą Zespołu Szkół Katolickich z Piekar Śląskich. Gol Kuby Szydło dał Ruchowi wygraną 1:0, jednak trzeba zaznaczyć bardzo dobrą dyspozycję bramkarzy: Oliwiera Krawczyka i Łukasza Tomanka, którzy wybronili kilka trudnych strzałów pomagając w ten sposób drużynie.
W trzecim spotkaniu naprzeciwko stanęła drużyna „Cidrów” prowadzona przez trenera Daniela Brzezinę. Po dobrym meczu i wielu składnych akcjach podopieczni trenera Dyrdy wygrali 2:0, a bramki w tym spotkaniu zdobyli Dawid Napieraj (tuż po wejściu na boisko) oraz Bartek Kass.
W ostatecznym rozrachunku „żółto-czarni” zajęli 2 miejsce pokazując dzisiaj kawał dobrej piłki. Na uwagę zwłaszcza zasługiwał sposób wyprowadzania piłki i gra w defensywie, w której brylował Kuba Spendel, forma bramkarzy oraz wola walki i charakter drużyny, który był widoczny przede wszystkim w meczu ze starszymi rywalami z Tarnowskich Gór.
Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwier Krawczyk, Łukasz Tomanek, Mikołaj Posmyk, Bartek Kass, Kuba Spendel (C), Kuba Szydło, Dawid Napieraj, Krzysiu Szałajko.