Pierwsze koty za płoty

13.09.2015 FP Silesia - UKS Ruch Radzionków 12:1 (5:0)

Nie udała się inauguracja rozgrywek ligowych drużynie Ruchu. 13 września podopieczni trenera Adama Dyrdy udali się do Piekar Śląskich aby na obiekcie MOSiR zmierzyć się z lokalną szkółką Juventusu. Gospodarze objęli prowadzenie już w 1 minucie, a przed upływem pierwszego kwadransa gry jeszcze czterokrotnie pokonywali Oliwiera Krawczyka. Za każdym razem widoczna była spora bierność w defensywie Ruchu, która pozwalała swobodnie uderzać na bramkę rywalom w obrębie pola karnego, co nie kończyło się dobrze. W 15 minucie trener Adam Dyrda wymienił całą drużynę co poskutkowało powstrzymaniem gospodarzy – do przerwy wynik nie uległ zmianie. „Cidry” stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia gola, jednak zarówno Adamowi Muszalskiemu jak i Krzysiowi Szałajko nie udało się pokonać Olafa Szwajnocha. Trzeba również dodać, że szybko stracony gol podciął skrzydła „żółto-czarnym”, którzy grali bardzo bojaźliwie i sprawiali wrażenie przestraszonych. W przerwie trener zwracał zawodnikom uwagę iż powinni być bardziej agresywni w obronie, doradzał częstsze atakowanie skrzydłami, zamiast pchania się zatłoczonym środkiem i przypominał aby przenosić ciężar gry z jednej strony na drugą. Niestety druga połowa zaczęła się tak samo źle jak pierwsza i już w pierwszej minucie pada kolejny gol dla „Juve”. Mało tego, „Cidry” rozpoczynając od środka raz po raz wykonywały to samo zagranie ułatwiając odczytanie gry rywalom. Ruch zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Stasia Malickiego, po dobrym podaniu z rzutu wolnego Pawła Szolca. Mecz zakończył się wysoką wygraną Piekarzan 12:1, którzy tym samym wzięli rewanż za czerwcową porażkę w sparingu 2:12.
„Pierwsze koty za płoty” – już za tydzień Ruch zmierzy się na stadionie przy ul. Narutowicza 11 z Przyszłością Chechło Nowe o godz. 13.00. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Skład: Krawczyk (Napieraj) – Spendel (C) (Szolc), Muszalski (Posmyk), Andruszkiewicz (Malicki), Cieniawski (Szydło), Reska (Szałajko), Kass (Kądziołka).