Pierwsze ligowe zwycięstwo

Po falstarcie przed tygodniem w Piekarach Śląskich, młodzi piłkarze UKS Ruch Radzionków zaliczyli udany debiut ligowy przed własną publicznością, pewnie pokonując Przyszłość Nowe Chechło 16:2 (11:1). „Żółto-czarni” dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty i w przeciwieństwie do pierwszego meczu z Juventusem wykonali zadania nakreślone przez trenera. Wynik spotkania otworzył w 2 minucie Bartek Andruszkiewicz, który wykorzystał dobre podanie Pawła Szolca. Ten sam zawodnik wpisał się na listę jeszcze 4-krotnie w pierwszej połowie, a poza nim do siatki trafiali Adam Muszalski (dwukrotnie), Kuba Spendel, Staś Malicki, Paweł Szolc, a jednego gola rywale wbili sobie sami. Ruch grał z pomysłem, często rozszerzał grę na skrzydła i co najważniejsze dużo uderzał na bramkę w przemyślany sposób. Pod koniec pierwszej części gry kontuzji doznał Staś Malicki, który zderzył się kolanem z Szymonem Ciongwą. W przerwie meczu trener wymienił cały skład i dał pograć wszystkim zawodnikom. Obraz gry się nie zmienił jednak kibice musieli poczekać nieco dłużej na kolejne gole, których autorami byli Max Cieniawski, Bartek Kass, Mikołaj Posmyk i Martyna Kądziołka (dwukrotnie). Na uwagę zasługuje zwłaszcza ostatni gol, zdobyty przez Martynę głową po idealnej centrze Dawida Reski. Rywale w każdej z połów zdobyli po jednej bramce, dwukrotnie wykorzystując ten sam błąd w szeregach obronnych Ruchu. „Cidry” pokonały ostatecznie Przyszłość 16:2 i są już myślami przy meczu z Andaluzją Piekary Śląskie, która w dniu dzisiejszym zremisowała 2:2 z Juventusem. Dzisiejsze spotkanie wzorowo prowadził sędzia Damian Chomiuk, dla którego należą się duże brawa.
Podopieczni trenera Adama Dyrdy wystąpili w składzie: Krawczyk (Tomanek) – Spendel (C) (Reska), Ciongwa (Posmyk), Muszalski (Cieniawski), Malicki (Kądziołka), Szolc (Kurek), Andruszkiewicz (Kass).
Gole: Andruszkiewicz (5), Muszalski (2), Kądziołka (2), Malicki, Szolc, Spendel, Cieniawski, Kass, Posmyk, samobójczy.
Asysty: Szolc (3), Muszalski (3), Andruszkiewcz (2), Ciongwa, Malicki, Kurek, Cieniawski (2), Reska.