Dotkliwa porażka w Pniowcu

05.09.2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Tarnowskich Górach - UKS Ruch Radzionków 2006/2007 18:2 (9:0)

W sobotę 5 września orliki Ruchu Radzionków udały się do Tarnowskich Gór, aby w Pniowcu zmierzyć się z drużyną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Przeciwnik okazał się bardzo wymagający i udzielił prawdziwej lekcji futbolu młodym „Cidrom”. Podopieczni trenera Adama Dyrdy wystąpili po raz kolejny w dwóch składach zmieniających się co 10 minut, tak aby każdy z zawodników miał okazję zagrać 30 minut spotkania i mógł wykazać się na boisku.
Tego lata nasza drużyna w każdym meczu mierzy się ze starszymi rywalami (tak było i dzisiaj – przeciwnicy byli z przedziału 10-11 lat), jednak tym razem sprawiała wrażenie wyjątkowo wystraszonej i zaskoczonej poczynaniami przeciwnika. „Żółto-czarni” od początku mieli spory problem z wyprowadzeniem piłki od bramki, nie wracali na własną połowę po stracie futbolówki i kompletnie nie radzili sobie z kryciem szybkich zawodników z Pniowca. Oliwier Krawczyk i Dawid Reska dwoili się i troili w bramce, jednak nie byli w stanie zapobiec utracie kolejnych goli. W przerwie meczu trener zmienił sposób rozgrywania piłki, bramkarze częściej uruchamiali wyrzutem ręką bocznych pomocników, a zawodnicy ofensywni mieli nękać gospodarzy już przy wyprowadzaniu piłki od bramki, czego brakowało w pierwszej odsłonie gry. Dało to efekt w postaci goli Beniamina Kurka i Kuby Spendla. Niestety w miarę upływu czasu powróciły te same błędy w defensywie co w pierwszej połowie i rywale znowu punktowali. W drugich 30 minutach „żółto-czarni” sporo uderzali na bramkę z dalszej odległości, zwłaszcza Max Cieniawski, ale piłka przelatywała obok słupków. Po meczu zawodnicy uderzali jeszcze rzuty karne, w których również lepsi okazali się tarnogórzanie wygrywając 6:3. „Elwry” dla „Cidrów” wykorzystali: Dawid Reska, Adam Muszalski i Beniamin Kurek. Podsumowując: Ruch przegrał w Pniowcu 2:18 (0:9), ale była to przydatna lekcja, która na pewno zostanie wykorzystana w kontekście meczów ligowych. Sporo jeszcze pracy przed nami, zwłaszcza w defensywie.
Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwier Krawczyk, Dawid Reska – Kuba Spendel, Adam Muszalski, Szymon Ciongwa, Bartek Andruszkiewicz, Martyna Kądziołka, Beniamin Kurek, Paweł Szolc, Kuba Poganiec, Max Cieniawski.
Sędziował: Adam Dyrda
Czas gry: 2 x 30 min