Tempo - Ruch 0:19

W upalne majowe popołudnie 22 maja radzionkowianie udali się za miedzę, do Bytomia – Stolarzowic aby rozegrać mecz V kolejki ligowej. Ich przeciwnikiem było miejscowe Tempo. Podopieczni trenera Adama Dyrdy drugi raz w tej rundzie mieli okazję rywalizować na naturalnej trawie.
W wyjściowym składzie po raz pierwszy w tej rundzie pojawiła się dwójka zawodników: Mikołaj Gudwicz i Damian Imach, a w bramce po raz drugi tej wiosny wystąpił Łukasz Tomanek. Ruch bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, od razu przejmując inicjatywę i trafiając do siatki już w 1 minucie: dokonał tego Max Cieniawski, który przejął zbyt krótko rozegrany rzut wolny i po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Tempa. Ten sam zawodnik podwyższył 5 min. później po przytomnym dograniu Arka Anczoka. Asystent od tego momentu próbkę swych możliwości kompletując w 9 min klasycznego hat-tricka: raz po podaniu Maxa Cieniawskiego, raz Damiana Imacha i raz dobijając jego strzał. Później do siatki dwukrotnie trafiała kapitan Martyna Kądziołka, która umiejętnie podłączała się do akcji ofensywnych, zwłaszcza w 20 i 22 min. Bardzo dobre spotkanie rozgrywali również Damian Imach na skrzydle i Bartek Kass w środku czego dowód dali w 26 min: ten drugi dogrywał, a Damian zdobył swoją pierwszą bramkę w naszym zespole. Na pochwałę zasłużył również Mikołaj Gudwicz, który pomylił się tylko raz podając niedokładnie do Martyny, poza tym dobrze przerywał akcje rywali i rozgrywał piłkę od tyłu. Do przerwy „żółto-czarni” zdobyli jeszcze 2 gole, a łupem podzielili się Anczok w 29 min i Imach w 30 min (po podaniu Cieniawskiego). Gospodarze kilka razy byli bliscy szczęścia, ale albo brakowało im nieco precyzji, albo dobrze interweniował Tomanek i radzionkowska defensywa.
W przerwie trener Adam wymienił 5 zawodników, a po 5 minutach drugiej połowy wpuścił kolejnych 2 rezerwowych, łącznie dając pograć wszystkim. Tempo dzielnie broniło się do 39 min, kiedy to piękną bramkę zza pola karnego zdobył Kuba Poganiec, po podaniu kapitana Kuby Spendla. Chwilę później ten sam zawodnik zamknął akcję i centrę Krzysia Szałajki na dalszym słupku zdobywając swojego drugiego gola. Po 60 sekundach strzelec odwdzięczył się asystentowi i Krzyś zapisał 3 gola w swoich 3 meczu tej wiosny. Ambitni bytomianie kilka razy zagrozili bramce Kuby Szydło, ale bramkarz „Cidrów” był na posterunku. Mało tego, w 45 min zaliczył asystę uruchamiając długim podaniem Bartka Andruszkiewicza. Do siatki w drugiej połowie trafiali jeszcze: dwukrotnie Staś Malicki (43’ – asysta Spendel; 59’ – bez asysty), dwukrotnie Andruszkiewicz (48’ – asysta Poganiec, 51’ – asysta Spendel) oraz Szałajko (50’ – asysta Malicki).
UKS Ruch pokonał w końcowym rozrachunku Tempo 19:0, jednak wynik mógł być jeszcze wyższy gdyby nie bardzo dobra postawa w bramce goalkeepera miejscowych. Gospodarzom życzymy wytrwałości, powodzenia i wielu strzelonych goli w kolejnych spotkaniach. Dziękujemy naszym wiernym kibicom za przybycie, doping, wsparcie i wspólne świętowanie po meczu.

LKS Tempo Stolarzowice - UKS Ruch Radzionków 0:19 (0:10)
Bramki: Cieniawski 1’, 6’, Anczok 10’, 16’, 19’, 29’, Kądziołka 20’, 22’, Imach 26’, 29’, Poganiec 39’, 40’, Szałajko 41’, 50’, Malicki 43’, 59’, Andruszkiewicz 45’, 48’, 51’
Asysty: Anczok 6’, 20’, Imach 10’, 16’, Cieniawski 19’, 30’, Kass 26’, Spendel 39’, 43’, 51’, Szałajko 40’, Poganiec 41’, 48’, Szydło 45’, Malicki 50’

Skład: Tomanek (31’ Szydło) – Kądziołka (C) (35’ Poganiec), Gudwicz (31’ Matejczyk), Kass (31’ Spendel), Cieniawski (35’ Szałajko), Anczok (31’ Andruszkiewicz), Imach (31’ Malicki).