Sparing: Piast Ożarowice - Ruch 4:7

Ożarowice były kolejną miejscowością, w której mali piłkarze UKS Ruchu Radzionków z rocznika 2006 rozegrali wiosenny sparing. Trener Adam Dyrda zabrał na mecz z Piastem 9 zawodników. Punktualnie o godz. 10.00 rozległ się gwizdek sędziego i piłka poszła w ruch. Spotkanie składało się z 3 tercji po 20 minut. Już w 2 minucie z gola cieszyli się radzionkowianie: podawał Damian Imach, a do siatki trafił Krzyś Szałajko. Gospodarze nie przejęli się tym jednak bardzo i w następnych 7 minutach trzykrotnie pokonali Mikołaja Fajera. „Cidry” w tym roku wychodziły już z podobnych opresji, dlatego zawodnicy zakasali rękawy i wzięli się za odrabianie strat. W 17 minucie na bramkę Piasta uderzał Damian Imach, bramkarz odbił piłkę, ale wobec dobitki Krzysia był już bezradny. Ta sama dwójka zawodników uczestniczyła w akcji dającej remis: w 22 min znowu podawał Imach, a zapunktował Szałajko. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry. Po przerwie kibice oglądali tylko jednego gola, a zdobył go Damian Imach po podaniu kapitan Doroty Dobras (37’).
Ostatnia tercja rozpoczęła się od gola meczu, którego pięknym strzałem z dystansu, lewą nogą zdobył Mikołaj Fajer (42’). Minutę później dwójka Imach – Szałajko znowu dała o sobie znać: podawała ten pierwszy, a trafił ten drugi. Gospodarze odpowiedzieli w 51 min: sędzia odgwizdał rzut wolny z lewej strony pola karnego, broniący bramki Kuba Giertyczka odbił pierwszy i drugi strzał, za trzecim razem jednak skapitulował. Ostatnie słowo należało do „żółto-czarnych”: w 59 min aut z lewej strony egzekwował Kuba Poganiec, dalekim podaniem wypatrzył Krzysia, a ten umieścił futbolówkę w siatce po raz piąty tego dnia, ustanawiając końcowy wynik rywalizacji.
Po meczu trenerzy obu ekip zorganizowali konkurs rzutów karnych, w którym padł remis 5:5. Dla „Cidrów” z wapna trafiali: Dorota Dobras x2, Szymon Strzoda, Mikołaj Gudwicz i Mikołaj Fajer. Kuba Giertyczka obronił jeden rzut karny gospodarzy.
UKS Ruch zagrał w składzie: Mikołaj Fajer – Kuba Poganiec, Dorota Dobras (C), Mikołaj Gudwicz, Damian Imach, Kuba Giertyczka, Krzyś Szałajko oraz Szymon Strzoda i Kornel Grycz.