Dwumecz TS Szombierki - Ruch

Upalna pogoda, w niedzielne przedpołudnie 12 czerwca, towarzyszyła młodym piłkarzom UKS Ruchu Radzionków podczas sparingu z TS Szombierkami Bytom. Trener Adam Dyrda zabrał na mecz z „Zielonymi” dwa składy, które rozgrywały równocześnie dwa mecze na oddzielnych boiskach. „Żółto-czarni” ćwiczyli grę w nowym ustawieniu, występowali w nowych strojach oraz mogli się zapoznać z nowym boiskiem w Bytomiu, na którym możliwe, że będą rywalizować już jesienią. Swoją szansę na występ w drużynie otrzymał Kuba Giertyczka, trenujący na co dzień u trenera Daniela Brzeziny.
Chłopcy strzelili sporo bramek, cieszyli się grą i szlifowali formę przed turniejami w Blachowni (19 czerwca) oraz Radzionkowie (26 czerwca). Po 60 minutach walki na boisku rozegrano bardzo lubiany przez dzieci konkurs rzutów karnych: na boisku „A” zwyciężyli w nich „Zieloni” 7:5, na boisku „B” padł remis 5:5. W meczu na boisku „A” radzionkowianie strzelili 15 goli, dając sobie wbić 1, na boisku „B” rywale trafili 5 razy, a „Cidry” 24.
Skład drużyny, boisko „A”: Kuba Szydło (1 gol, 1 asysta), Martyna Kądziołka (1 gol), Kuba Spendel (C), Kuba Segert (1 asysta), Bartek Andruszkiewicz (2 gole, 6 asyst), Paweł Szolc (1 gol, 1 asysta), Staś Malicki ( 1 gol, 2 asysty); ponadto grali: Damian Imach (6 goli), Dawid Napieraj (2 gole), Bartek Kass (1 asysta). Rzuty karne strzelili: Imach, Napieraj, Kass, Szolc, Szydło.
Skład drużyny, boisko „B”: Łukasz Tomanek (3 gole, 2 asysty), Dawid Napieraj (C) (1 asysta), Kuba Matejczyk (5 goli), Bartek Kass (2 gole, 4 asysty), Arek Anczok (7 goli, 1 asysta), Mikołaj Gudwicz (2 asysty), Krzyś Szałajko (4 gole, 3 asysty); ponadto grali: Kuba Giertyczka (1 gol, 1 asysta), Kuba Spendel (2 gole, 1 asysta), Kuba Segert. Rzuty karne strzelili: Segert, Matejczyk, Anczok, Tomanek, Giertyczka.