Orlik Cup 2016

W bardzo dobrych nastrojach wrócili do Radzionkowa młodzi piłkarze UKS Ruchu z rocznika 2006, którzy w niedzielę 19 czerwca brali udział w X edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ,,Orlik Cup 2016". Trener Adam Dyrda zabrał pod Częstochowę 20 zawodników, którzy podzieleni byli na 2 zespoły, po 10 zawodników. W jednym kapitanem był Mikołaj Gudwicz (Ruch I), a w drugim Kuba Spendel (Ruch II). Pogoda dopisała, boiska były bardzo dobrze przygotowane, więc nie pozostało nic innego jak wyjść na boisko i zagrać dobrą piłkę.
Obydwa nasze zespoły w pierwszych meczach nie pokazały na co ich stać, rozpoczynając od porażki 1:7 z Asem Dobrodzień (Ruch I) i remisu 2:2 z Herkulesem I Kochanowice (Ruch II). Potem było już znacznie lepiej, piłka słuchała się dobrze nogi i „żółto-czarni” zaprezentowali sporo udanych zagrań, sztuczek i ciekawych akcji. Na uwagę zasługują fakty iż „Ruch” II ani razu nie schodził z boiska pokonany, a „Ruch” I w meczu ze zwycięzcami imprezy – „Orlikiem” I Blachownia – mimo iż przegrywał 1:3, dzięki wielkiej ambicji zdołał doprowadzić do remisu 3:3 (hat-trick Krzysia Szałajki). Dzięki bardzo dobrym występom w pierwszej fazie turnieju, obie radzionkowskie drużyny zostały przydzielone do „grupy złotej” w drugiej fazie. Spore poruszenie nastąpiło wśród kibiców i uczestników turnieju gdy przed ostatnim spotkaniem obydwie radzionkowskie ekipy odśpiewały na środku boiska hymn „CIDERLAND”.
Po ostatnim gwizdku na boisku, okazało się, że dwa zespoły zakończyły rywalizację bez porażki, z 11 pkt i różnicą bramek wynoszącą 8. Regulamin przywidywał w takiej sytuacji pierwszeństwo dla zespołu, którzy strzelił więcej goli i dlatego „Orlik” I Blachownia stanął na najwyższym stopniu podium, a „Ruch” II na drugim. UKS RUCH I uplasował się na 6 pozycji, w gronie 12 zespołów.
W zawodach nie mógł zagrać Max Cieniawski, który od meczu z AP Silesia Tarnowskie Góry borykał się z problemami zdrowotnymi. Drużyna pamiętała jednak o swoim koledze i wysłała mu w przerwie meczowej zdjęcie z pozdrowieniami i ułożonym napisem „MAXIU WRACAJ DO ZDROWIA I DRUŻYNY”. W ekipie żółto-czarnych wystąpił testowany zawodnik Bartek Grzesiok, który wypadł na tyle dobrze iż został wybrany „Najlepszym zawodnikiem drużyny” UKS Ruchu II. W szeregach UKS Ruchu I na takie wyróżnienie zasłużył Maciek Treter – czołowy strzelec turnieju z 8 bramkami. Nasz bramkarz Kuba Szydło otrzymał wyróżnienie „Najlepszego bramkarza turnieju”. Gratulujemy!

Wyniki naszych zespołów:

GR I

UKS Ruch II 2:2 Herkules I Kochanowice (Imach, Grzesiok)
UKS Ruch II 4:1 Sportowa Częstochowa (Grzesiok, Imach, Napieraj, Szolc)
UKS Ruch II 1:1 Orlik I Blachownia (Andruszkiewicz – rzut wolny)
UKS Ruch II 2:1 Orlik III Blachownia (Andruszkiewicz, Spendel)
UKS Ruch II 3:0 Jedność Boronów (walkower – rywale nie dojechali)

GR II

UKS Ruch I 1:7 AS Dobrodzień (Treter)
UKS Ruch I 0:1 Grom Cykarzew
UKS Ruch I 10:0 Herkules II Kochanowice (Treter x4, Różycki x3, Kurek, Ciongwa, Szałajko)
UKS Ruch I 3:0 Orlik II Blachownia (Treter x2, Anczok)
UKS Ruch I 3:1 Pogoń Kamyk (Różycki, Treter, Kurek)

Grupa „złota”:

UKS Ruch I 3:3 Orlik I Blachownia (Szałajko x3)
UKS Ruch II 4:1 Grom Cykarzew (Imach, Malicki, Andruszkiewicz, Szolc)
UKS Ruch II 1:1 Orlik I Blachownia (wynik zaliczony z pierwszej fazy turnieju)
UKS Ruch I 1:7 AS Dobrodzień (wynik zaliczony z pierwszej fazy turnieju)
UKS Ruch II 2:1 AS Dobrodzień (Napieraj, Malicki)
UKS Ruch I 0:2 Herkules I Kochanowice
UKS Ruch I 2:2 Herkules I Kochanowice (wynik zaliczony z pierwszej fazy turnieju)
UKS Ruch I 1:5 UKS Ruch II (Anczok – Kądziołka x3, Andruszkiewicz, Imach)

Klasyfikacja końcowa w grupie złotej:
1. Orlik I Blachownia
2. UKS Ruch II Radzionków
3. Herkules I Kochanowice
4. AS Dobrodzień
5. Grom Cykarzew
6. UKS Ruch I Radzionków

„Cidry” zagrały w składach:
UKS Ruch I : Mikołaj Fajer, Mikołaj Gudwicz (C), Szymon Ciongwa, Krzyś Szałajko, Arek Anczok, Beniamin Kurek, Kuba Matejczyk, Maciek Treter, Szymon Strzoda, Łukasz Różycki
UKS Ruch II: Kuba Szydło, Kuba Spendel (C), Kuba Segert, Martyna Kądziołka, Dawid Napieraj, Bartek Grzesiok, Bartek Andruszkiewicz, Damian Imach, Paweł Szolc, Staś Malicki

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za dowóz dzieci i wzorowe kibicowanie, Panu Krzysztofowi Kądziołka i Panu Leszkowi Szałajko za robienie zdjęć, Panu Adamowi Szydło za zimne lody, w czasie tego gorącego dnia, Pani Justynie Dyrda za pracę w roli kierownika zespołu, organizatorom za zaproszenie, pyszny obiad, masę nagród i wspaniałą zabawę.