Wygrany sparing w Ożarowicach

Kolejny dobry mecz zagrali w sobotę 5 grudnia mali piłkarze UKS Ruchu Radzionków z rocznika 2006. Podopieczni trenera Adama Dyrdy udali się do Ożarowic na sparing z miejscowym Piastem. Z tą drużyną mierzyliśmy już siły podczas zimowej edycji Cider Cup 2014 oraz podczas Turnieju Deichmanna. Dzisiejszy mecz miał charakter prezentu z okazji niedzielnego Święta Św. Mikołaja. Chłopcy zagrali z głową, poprawili grę w obronie, grali zespołowo oraz przenieśli do gry elementy trenowane w ostatnim miesiącu (chodzi zarówno o zwody jak i ilość kontaktów z piłką – 2 akcje bramkowe były „z innego świata”). Udany powrót do drużyny zaliczył Krzysztof Szałajko, dla którego był to pierwszy mecz od pechowego złamania ręki w październiku. Krzyś zdobył 3 gole oraz zanotował asystę przy golu Kuby Szydło. Warto odnotować również pierwszy gol Oliwiera Krawczyka w historii meczów z przeciwnikiem. Nasz bramkarz zagrał w drugiej połowie w polu i trafił do siatki po indywidualnym odzyskaniu piłki pod bramką rywali. Cała drużyna dobrze się bawiła i zasłużyła na pochwały. Po meczu odtańczyliśmy już tradycyjne kółeczko, zapozowaliśmy do zdjęcia z naszymi kolegami z Ożarowic oraz pokrzyczeliśmy z kibicami, którym dziękujemy za wzorowy doping. Każdy zawodnik opuścił boisku ze słodkim upominkiem. Zagraliśmy w składzie: Oliwier Krawczyk (gol + asysta), Kuba Szydło (gol), Szymon Ciongwa (gol), Dawid Reska (gol + asysta), Kuba Spendel (asysta), Kuba Segert (gol + 2 asysty), Bartek Kass (gol + asysta), Paweł Szolc (2 gole + asysta), Kuba Poganiec (gol), Krzyś Szałajko (3 gole + asysta).