Wygrana w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Bytom!!

UKS „Ruch” Radzionków zdominował tegoroczne „Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Podokręgu Bytom”. Po niecodziennym tryumfie rocznika 2005, który 18 lutego w Bytomiu-Szombierkach zajął 1 i 2 miejsce, dzisiaj chłopcy z rocznika 2006 stanęli na najwyższym stopniu podium. Zawodom rozgrywanym na nowoczesnej hali w Tarnowskich Górach patronował Burmistrz Srebrnego Miasta – Pan Arkadiusz Czech.

„Cidry” podeszły na spokojnie do turnieju, ponieważ od 1,5 miesiąca rozgrywają sparingi na otwartych boiskach i zdążyły już zapomnieć o hali. Dzisiejszy występ okazał się jednak kapitalną przygodą. Podopieczni trenera Adama Dyrdy trafili do grupy II razem z „Polonią” I Bytom, „Unią” Strzybnica i „Przyszłością” Nowe Chechło. W pierwszym spotkaniu z „Unią” mimo dużej przewagi zremisowaliśmy 1:1, a bramkę zdobył Paweł Szolc (asysta Alan Sitko). Drugim naszym rywalem byli „niebiesko-czerwoni”. Bytomianie pierwsi objęli prowadzenie, jednak niezawodny ostatnio Paweł Szolc doprowadził do wyrównania. Mecz mógł się podobać, tempo było żywe, drużyny dobrze operowały piłką, ale ostatecznie podzieliły się punktami. Aby wyjść z grupy „żółto-czarni” musieli wygrać 3 spotkanie. Od początku rywalizacji z „Przyszłością” radzionkowianie narzucili mocne tempo, szybko zdobyli 4 gole (Kotara, Imach, Szolc x2), a ich gra raz po raz nagradzana była przez kibiców gromkimi oklaskami. Po zmianie pierwszej czwórki piątego gola dorzucił Alan Sitko i takim wynikiem zakończył się mecz. Asysty na swoim koncie zapisali: Imach, Szolc, Kotara i Andruszkiewicz.

W półfinale rywalizowaliśmy z AP „Champions” Piekary Śląskie. Ponieważ w regulaminowym czasie padł remis 0:0, o tym kto zagra w finale miały decydować rzuty karne. Jednym z bohaterów okazał się Maciek Kowalczyk, który znowu obronił „elwra” na turnieju. „Ruch” nie pomylił się ani razu i wygrał 3:1. Do siatki trafiali: Szymon Ciongwa (Król Rzutów Karnych na Cider Cup), Kuba Segert (kapitan) oraz Paweł Szolc.

Pojedynek finałowy okazał się rewanżem za mecz grupowy, gdyż po raz drugi tego dnia zmierzyliśmy się z „Polonią” I Bytom. Rywale znowu objęli prowadzenie, po pięknym strzale z ostrego kąta w okienko. Szybko wyrównał Dawid Kotara i mecz rozpoczął się na nowo. Podobnie jak w grupie, mecz stał na wysokim poziomie Mimo szans obydwu zespołów więcej goli już nie padło i o zwycięstwie po raz 3 tego dnia miały decydować rzuty karne. Znowu z bardzo dobrej strony pokazał się Kowalczyk – broniąc pierwszy strzał „Polonistów”. Emocje na wodzy po profesorsku utrzymali Szymon oraz Paweł i w szeregach „żółto-czarnych” zapanowała wielka radość!! Nie był to jednak koniec dobrych wiadomość: podczas podsumowania turnieju i wręczania nagród indywidualnych Paweł Szolc został nagrodzony statuetką Najlepszego Strzelca Imprezy!! Brawo Paweł, brawo Drużyna, brawo „Ruch”!! „Cidry” zagrały w składzie: Maciek Kowalczyk (GK), Bartek Andruszkiewicz, Dawid Kotara, Alan Sitko, Paweł Szolc, Kuba Segert (C), Max Cieniawski, Damian Imach, Arek Anczok, Dawid Napieraj, Szymon Ciongwa, Maciek Treter.

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, którzy dzielnie wspierali nas przez cały turniej. Gratulujemy kolegom z Bytomia i Piekar Śląskich miejsca na podium. Brawa należą się także wszystkim pozostałym zespołom, które pokazały dzisiaj kawał dobrej piłki. Dziękujemy organizatorom – Podokręgowi Bytom – za fajny turniej i już czekamy na kolejny za rok.

GRUPA I:

JSS Piekary Śląskie 5:0 „Gwarek” Tarnowskie Góry

„Polonia” II Bytom 0:0 UKS „Dream Team 15” Tarnowskie Góry

AP „Champions” Piekary Śląskie 1:0 UKS „Dream Team 15” Tarnowskie Góry

JSS Piekary Śląskie 1:0 „Polonia” II Bytom

„Gwarek” Tarnowskie Góry 0:1 „Polonia” II Bytom

AP „Champions” Piekary Śląskie 2:1 JSS Piekary Śląskie

JSS Piekary Śląskie 1:0 UKS „Dream Team 15” Tarnowskie Góry

„Gwarek” Tarnowskie Góry 1:2 AP „Champions” Piekary Śląskie

AP „Champions” Piekary Śląskie 1:1 „Polonia” II Bytom

UKS „Dream Team 15” Tarnowskie Góry 4:0 „Gwarek” Tarnowskie Góry

1. AP „Champions” Piekary Śląskie, 10 pkt, bramki 6:3