Turniej Niepodległości

W dniach 6 i 7 listopada odbył się w Radzionkowie „VI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ” z okazji Święta Niepodległości. Tym razem to jednak rodzice postanowili założyć sportowe stroje i pokazać pociechom jak się gra w piłkę. Dzieciaki nie były dłużne i tym razem to one z wysokości trybun zagrzewały rodziców do boju, ale i również… podpowiadały jak grać. Zespół „UKS Ruch Radzionków Rodzice” w pierwszym meczu, w piątek, musiał uznać wyższość drużyny „Zza Miedzy” 1:5 (0:1). Honorową bramkę zdobył dla naszych Pan Marek Poganiec. W drugim meczu w tej grupie „Best Bud TG” przegrał z „Zza Miedzy” 0:6 (0:1) i jasne okazało się, że „Cidrom” do awansu wystarczy remis. Rodzice postanowili jednak nie kalkulować i sięgnęli po pełną pulę wygrywając 3:1 (2:1) chociaż jako pierwsi stracili bramkę. Gole dla naszych strzelali: Oskar Krawczyk i Pan Adam Szydło.
W ćwierćfinale naprzeciw „żółto-czarnych” stanęła ekipa „KTG Śląsk”, która zajęła 1 miejsce w grupie C. Po zaciętym boju lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 2:1 (1:0). Gola dla naszych zdobył Oskar Krawczyk. Emocje trzymały kibiców do końcowego gwizdka, a największe były w ostatniej minucie, kiedy to „Ruch” zdobył kontaktowego gola, a następnie nie został zatrzymany czas na wznowienie gry przez nasz zespół, co nie pozwoliło nam przeprowadzić skutecznej akcji. Suma sumarum drużyna rodziców, wspierana przez trenera z żoną i Oskara, brata Oliwiera, w debiutanckim starcie zajęła wysokie 5 miejsce (wspólnie z drużyną KWK Wesoła). Nasi zagrali w składzie: trener Adam Dyrda (C), Pan Piotr Sosinka, Pan Adam Szydło, Pani Justyna Dyrda, Oskar Krawczyk, Pan Adrian Krawczyk, Pan Aleksander Napieraj, Pan Marek Poganiec.
Jako ciekawostkę podajemy, iż drużyny, które okazały się lepsze od naszej drużyny, zajęły 3 (Zza Miedzy) i 4 miejsce (KTG Śląsk). Zwycięzcą imprezy okazali United Magboss, którzy po remisie 0:0 i serii rzutów karnych pokonali Autor Team. Gratulujemy zwycięzcom, a w sposób szczególny dziękujemy Naszym Wspaniałym Kibicom! Jesteście najlepsi!
Szersza relacja z turnieju na WWW.mosir.radzionkow.pl