Trójmecz przed obozem

Tuż przed wyjazdem na zimowy obóz, podopieczni trenera Adama Dyrdy rozegrali na hali w Chorzowie trójmecz z zespołami Wyzwolenia Chorzów oraz Śląska Świętochłowice. Areną zmagań był obiekt MORiSu, usytuowany tuż przy stadionie „Niebieskich”, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa „Clearex” Chorzów – pięciokrotny Mistrz Polski w futsalu. Trenerzy umówili się iż będą na przemian rozgrywać ze sobą 15-minutowe tercje.
„Cidry” zaprezentowały dużo pomysłowości i entuzjazmu w grze, były bardzo ruchliwe, dobrze grały pressingiem i wypełniały założenia przygotowane przez trenera. W meczu ze Śląskiem padł wynik 2:1 dla radzionkowian, a bramki dla Ruchu zdobyli: Arek Anczok i Kuba Ciepłak, dla którego był to premierowy gol w drużynie. W spotkaniu z gospodarzami udało się nam 11 razy pokonać bramkarza rywali, nie tracąc żadnego gola. Łupem bramkowym podzielili się: Paweł Szolc, Martyna Kądziołka oraz Arek Anczok, Kuba Segert i Bartek Grzesiok, którzy strzelili po 3 gole.
Od 21 do 28 stycznia drużyna będzie przebywać w Pokrzywnej (woj. Opolskie). W lutym rozpoczynamy serię sparingów na dworze, w których będziemy mierzyć się z: UKS Dream Team 15 TG, Gwarkiem Zabrze, Ruchem Chorzów, 1 FC Katowice, Piastem Gliwice, Grunwaldem Ruda Śląska i Górnikiem Bobrowniki Śląskie.
W dniu dzisiejszym „żółto-czarni” zagrali w składzie: Maciek Kowalczyk (GK), Kuba Segert, Paweł Szolc, Bartek Grzesiok, Arek Anczok, Kuba Ciepłak, Kuba Spendel, Martyna Kądziołka, Max Cieniawski, Dawid Napieraj.