Sparing Ruchu z Gwarkiem

Środa 24 sierpnia była kolejnym dniem sparingowym dla zespołu rocznika 2006. Tym razem zagraliśmy na naturalnej trawie (główna płyta stadionu KS Ruch), a naszym przeciwnikiem była drużyna TS Gwarek Tarnowskie Góry rocznik 2005. Mecz został rozegrany w formie 3 tercji po 20 minut.
Początek spotkania to skuteczna gra w obronie „Cidrów” i dobre przejęcia piłki wskutek czego sam na sam z bramkarzem znajdowali się Bartek Grzesiok i Kuba Spendel jednak strzałom zabrakło nieco siły i precyzji. W końcówce pierwszej tercji Gwarek wykonywał rzut z autu, wykorzystał lukę w kryciu i pokonał Kubę Szydło strzałem przy bliższym słupku.
Na drugą tercję trener Adam posłał do boju nową siódemkę zawodników. Dwie minut po wznowieniu gry piłkę na własnej połowie przejął Max Cieniawski, minął 3 rywali niczym slalomowe tyczki i posłał piłkę do siatki – kapitalna akcja pomocnika Ruchu. Niedługo potem mogło być 2:1 dla miejscowych, ale mimo ostrego ostrzału bramkarza w jednej sytuacji nie udało się go pokonać. Podopieczni trenera Polisa odpowiedzieli piękną bramkę w okienko, a następnie skontrowali „żółto-czarnych” i zdobyli 3 bramkę. Gola kontaktowego dla Ruchu strzelił Bartek Andruszkiewicz: piłkę w środku pola przejął Maciek Treter, włączył 5 bieg, uciekł obrońcom, a następnie wycofał piłkę do „Andru”, który nie miał najmniejszych problemów z trafieniem do siatki. Wymiana ciosów trwała dalej i w 31 minucie goście strzelili kolejnego gola.
Trzecia tercja zaczęła się i zakończyła golami drużyny przyjezdnej (41 i 58 minuta). Mimo kilku znakomitych okazji, w tym akcji z bardzo ładną sztuczką Beniamina Kurka, radzionkowianiom nie udało się już pokonać bramkarza Gwarka.
Trener Adam Dyrda był zadowolony z występu drużyny, a zwłaszcza z postawy w obronie i kreatywności z przodu. Na pewno trzeba mieć na uwadze, że „żółto-czarni” grali z rocznikiem starszym, który wygrał swoją ligę wiosną, ale wstydu na pewno nie przynieśli, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być odwrotny.

Skład: Szydło (Fajer) – Kądziołka, Matejczyk, Segert, Grzesiok, Spendel (C), Szolc; ponadto grali: Anczok, Malicki, Cieniawski, Kurek, Andruszkiewicz, Treter, Poganiec

Bramki: Cieniawski 22’, Andruszkiewicz 35’
Asysta: Treter 35’