Ruch 2006 - Ruch 2004

Ciężko było o sparingpartnera w przedostatnim meczu kontrolnym przed rudną wiosenną: w środę z gry wypadł Górnik Bobrowniki Śląskie, a w sobotę rano Akademia Piłkarska Silesia Bytom. Sporo drużyn miało już zaplanowane sparingi i dlatego telefony trenera spotykały się z odmową. Ostatecznie propozycję przyjęła grupa z rocznika 2004 UKS Ruchu Radzionków trenera Dawida Hajdy. Od początku wiadomo było, że warunki fizyczne i doświadczenie będą atutami rywali, ale to nie wynik był celem meczu. Trener Dyrda mógł się przyjrzeć jak wygląda jego zespół w defensywie, gdzie pierwsze skrzypce grała Martyna Kądziołka, walcząc za dwóch, bardzo dobrze w bramce spisywał się Szymon Ciongwa, a w środku pola wiele strzałów było zablokowanych przez Dawida Napieraja, który otrzymał szansę występu od pierwszych minut. Po przerwie gra wyglądała lepiej, w środku pola udało się kilka razy zagrać na 1-2 kontakty, były mądre przerzuty i mnóstwo walki, w tym o górne piłki, czego brakowało w 1 połowie. Sportowe przedpołudnie zakończył konkurs rzutów karnych, który wygrał Max Cieniawski (w finale zmierzył się z Kubą Pogańcem). Za tydzień w sobotę, w ostatnim sparingu zmierzymy się z zespołem Unii Strzybnica, o godz. 12.00 na Księżej Górze. Z kolei w niedzielę rozpoczynamy rundę wiosenną, podejmując w tym samym miejscu Olimpię II Piekary Śląskie.
Podopieczni trenera Dyrdy zagrali w składzie: Ciongwa – Segert (C)(Poganiec), Kądziołka, Napieraj, Andruszkiewicz, Malicki (Szolc), Anczok (Cieniawski).