Zwycięski turniej

UKS Ruch Radzionków wygrał „III Halowy Turniej Piłki Nożnej” organizowany przez Akademię Piłkarską Champions Bytom. Zawody odbyły się w hali „Na Skarpie” w Bytomiu-Szombierkach. W zawodach wzięło udział 6 zespołów. Oprócz „Cidrów” na parkiecie można było zobaczyć: Akademię Sportu Wojkowice, SKS Piasta Strzelce Opolskie, Sportową Częstochowę, Piasta Ożarowice oraz gospodarzy AP Champions Bytom. Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 14 min bez zmian stron.
W pierwszym pojedynku „żółto-czarni” spotkali się z Akademią Sportu Wojkowice. Ruch od początku narzucił swoje warunki i objął prowadzenie w 2 minucie po golu Arka Anczoka, któremu podawał Kuba Spendel. Rywale rzadko zagrażali bramce Kuby Szydło, ale niestety po jedynym rzucie rożnym udało im się doprowadzić do wyrównania i takim wynikiem zakończył się mecz.
W drugiej kolejce spotkań podopieczni trenera Adama Dyrdy zmierzyli się ze znaną z turnieju w Konopiskach Sportową Częstochową. „Żółto-czarni” bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, czytali grę rywala i po dwóch przechwytach piłki oko w oko z bramkarzem znalazł się Staś Malicki, jednak nie potrafił umieścić piłki w siatce. W 5 minucie bramkę na koncie zapisał za to Arek Anczok, a podawał mu Kuba Segert. Tuż przed końcem spotkania bardzo dobrej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał kapitan radzionkowian, który nie trafił z rzutu karnego. Rezultat gry się nie zmienił i „Cidry” cieszyły się z pierwszej wygranej.
W trzecim meczu „żółto-czarni” rywalizowali z ekipą gospodarzy. Bardzo dobre spotkanie rozegrała dwójka naszych bramkarzy: Beniamin Kurek i Kuba Szydło, którzy dobrze radzili sobie z mocnymi strzałami z dystansu bytomian. Jedyny gol tego meczu padł po rzucie wolnym egzekwowanym przez Szymona Ciongwę, z prawie połowy boiska. Tor lotu futbolówki zmienił jeszcze nieco obrońca miejscowych, czym na pewno nie ułatwił zadania swojemu bramkarzowi.
Najlepszy występ w turnieju radzionkowianie zanotowali w 4 kolejce, kiedy w meczu na szczycie zmierzyli się z niepokonanym do tej pory Piastem Strzelce Opolskie. Ruch rozpoczął zawody z dużym zaangażowaniem, co przełożyło się na szybko zdobytą bramkę: bardzo dobrym podaniem w dwójkowej akcji popisał się Staś Malicki, a Arek Anczok huknął pod poprzeczkę nie do obrony. Mecz był wyrównany, dużo było w nim walki bark w bark, fantastycznie spisywała się radzionkowska defensywa, a gdy trzeba było, w sukurs przychodził Kuba Szydło. „Żółto-czarni” nie pozwolili sobie odebrać wygranej i stanęli przed szansą wygrania całej imprezy. „Wystarczyło” pokonać Piasta Ożarowice, który przed meczem plasował się na 6 pozycji. Zadanie to okazało się jednak bardzo trudne, gdyż pomimo dużej przewagi podopiecznych trenera Dyrdy, rywale bardzo mądrze i zacięcie się bronili. Od czego jest jednak kapitan… Kuba Spendel pojawił się w tym meczu 4 minuty przed końcem i na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego znalazł się we właściwym miejscu, dobijając pod poprzeczkę strzał Maxa Cieniawskiego, wprawiając tym samym w euforię kolegów i kibiców naszej drużyny. Należy dodać, że pozycja z której strzelał była trudna ze względu na ostry kąt.
Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Kuba Szydło, Beniamin Kurek (bramkarze), Szymon Ciongwa, Kuba Segert, Kuba Spendel (C), Staś Malicki, Arek Anczok, Paweł Szolc, Martyna Kądziołka, Bartek Kass, Bartek Andruszkiewicz, Max Cieniawski.

Na drugim miejscu uplasował się Piast Strzelce Opolskie, trzecia na podium była Akademia Sportu Wojkowice, czwarta Sportowa Częstochowa, piąta drużyna AP Champions Bytom, a szósty Piast Ożarowice.
Serdecznie dziękujemy gospodarzom za fajną imprezę i trenerowi Piotrowi Polakowi za ogrom włożonej pracy w to, abyśmy bawili się jak najlepiej. Dziękujemy również naszym wspaniałym kibicom i Pani Justynie Dyrda, która pełniła funkcję kierownika zespołu.