W niedzielę 25 października na hali MOSiR w Radzionkowie odbył się „II Turniej Piłki Nożnej klas IV Szkoły Podstawowej o Puchar Księdza Proboszcza Damiana Gatnara”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Katolickich wespół z Parafią p.w. Św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Wzięło w nim udział 5 zespołów z Radzionkowa i Piekar Śląskich. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a w połowie turnieju rozegrano konkurs rzutów karnych. Wszystkie zespoły wystawiły po 2 strzelców, a bronili wszyscy bramkarze, zmieniający się po puszczonym golu (nie mogli również bronić strzałów swoich kolegów z drużyny). Mistrzem „elwrów” okazał się Jakub Giertyczka z drużyny UKS Ruchu III Radzionków. W końcowej klasyfikacji najlepszym zespołem okazała się drużyna UKS Ruchu I Radzionków, która w decydującym meczu zremisowała 0:0 z piekarską Andaluzją, ale wyprzedził ją lepszym bilansem bramkowym. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Zespołu Szkół Katolickich z Piekar Śląskich. Najlepszym strzelcem turnieju został Tymoteusz Wilk z Andaluzji (4 gole), bramkarzem Mateusz Woźniczka (również Andaluzja), a zawodnikiem Dawid Reska z UKS Ruchu I Radzionków. Zwycięzcy zagrali w składzie: Jakub Szydło, Jakub Spendel (C) (1 gol), Jakub Segert (1 gol), Adam Muszalski (3 gole), Dawid Reska (3 gole), Martyna Kądziołka (1 gol), Szymon Ciongwa, Staś Malicki (1 gol); trener Adam Dyrda.

Organizatorzy dziękują Państwu Dariuszowi i Aldonie Iskanin za ufundowanie soków i owoców dla dzieci, Patronowi Imprezy – ks. Gatnarowi za ufundowanie nagród oraz Panu Adamowi Szydło za profesjonalną spikerkę zawodów. Arbitrem głównym był Pan Krzysztof Lizurek. Turniej przygotował trener Adam Dyrda.

Wyniki:

Ruch I Radzionków - Andaluzja Piekary Śląskie 0-0
Ruch II Radzionków - Zespół Szkół Katolickich 1-2
Ruch III Radzionków - Andaluzja Piekary Śląskie 0-1
Zespół Szkół Katolickich - Ruch I Radzionków 0-3
Ruch I Radzionków - Ruch II Radzionków 3-0
Ruch III Radzionków - Zespół Szkół Katolickich 2-5
Andaluzja Piekary Śląskie - Ruch II Radzionków 2-0
Ruch I Radzionków - Ruch III Radzionków 5-0
Zespół Szkół Katolickich - Andaluzja Piekary Śląskie 0-3
Ruch II Radzionków -Ruch III Radzionków 3-0

TABELA

1. Ruch I Radzionków               4    10    11-0      3    1    0

2. Andaluzja Piekary Śląskie   4    10      6-0      3    1    0

3. Zespół Szkół Katolickich     4      6      7-9      2    0    2

4. Ruch II Radzionków              4      3      4-7      1    0    3

5. Ruch III Radzionków             4      0      2-14    0    0    4

RUCH I: Jakub Szydło - Dawid Reska, Jakub Spendel, Szymon Ciongwa, Martyna Kądziołka - Jakub Segert, Adam Muszalski, Stanisław Malicki.

RUCH II: Oliwier Krawczyk (Łukasz Tomanek) - Mikołaj Posmyk, Dawid Napieraj, Bartosz Kass - Beniamin Kurek, Jakub Poganiec, Bartosz Andruszkiewicz, Paweł Szolc.

ZOBACZ GALERIĘ