Cider Cup

„CIDER CUP 2017 rocznika 2006 – Indywidualny popis „żółto-czarnych”.

W niedzielę 8 stycznia, w radzionkowskiej hali MOSiR rozpoczął się doroczny cykl turniejów "Cider Cup o Puchar Burmistrza Miasta Radzionkowa". Jako pierwsi rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006. W gronie zaproszonych zespołów, oprócz dwóch drużyn UKS Ruchu, były zespoły z Częstochowy, Chorzowa, Strzelców Opolskich, Tarnowskich Gór oraz Piekar Śląskich. Turniej był po raz pierwszy rozgrywany w formie grup eliminacyjnych A i B, a następnie Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Po raz pierwszy również został również rozegrany konkurs żonglerki. "Żółto-czarni" zdominowali konkursy indywidualne, w których na 4 możliwe tryumfowali w 3: Szymon Ciongwa został Królem Rzutów Karnych, Damian Imach Królem Żonglerki, a Paweł Szolc Królem Strzelców.
Obydwa nasze zespołybardzo dobrze rozpoczęły imprezę: Ruch I w meczu otwarcia wygrał 4:0 z Górnikiem Bobrowniki Śląskie (gole: Cieniawski x2, Malicki, Sitko), a następnie pokonały 1:0 Wyzwolenie Chorzów" (Cieniawski); Ruch II zarówno w pierwszym spotkaniu z AP Champions Piekary Śląskie, jak i drugim z Piastem Strzelce Opolskie zremisował 1:1 (obydwa gole strzelił Szolc). W trzeciej serii spotkań podopieczni trenera Adama Dyrdy musieli uznać wyższość Sportowej Częstochowy 0:2, natomiast podopieczni trenera Marcina Trzcionki po raz trzeci zanotowali wynik 1:1, tym razem z Gwarkiem Tarnowskie Góry (Szolc).
Na podstawie uzyskanych rezultatów Ruch I został zakwalifikowany do Ligi Mistrzów, a Ruch II do Ligi Europy. W przerwie turnieju rozegrano 2 konkursy indywidualne o miano Króla Rzutów Karnych i Króla Żonglerki. W pierwszym z nich, po wielkich emocjach, tryumfował Szymon Ciongwa. W drugim z nich, zawodnicy podbijali piłkę w ciągu 1 minuty, a zaliczany był rekord podbić z rzędu każdego uczestnika - tu najlepszy okazał się Damian Imach.
W drugiej fazie turnieju Ruch I zremisował 0:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz przegrał z Piastem Strzelce Opolskie 1:2 (Sitko), mimo iż prowadził 1:0. Ruch II z kolei pokonał 2:1 Górnika Bobrowniki Śląskie (Kądziołka, Spendel) oraz 2:0 Wyzwolenie Chorzów (Gudwicz, Szolc). Podopieczni trenera Trzcionki obok zwycięskiej ekipy Piasta uzyskali miano niepokonanego zespołu w całym turnieju.
Każdy zespół otrzymał podczas zakończenia pamiątkowy puchar, a najlepsze 3 zespoły również medale. Grono wyróżnionych indywidualnie zawodników uzupełnił Jakub Krawczyk z Wyzwolenia Chorzów, który został przez trenerów wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Udany turniej zakończyłowspólne zdjęcie wszystkich uczestników wraz ze szkoleniowcami.
DziękujemyBurmistrzowi Radzionkowa - Panu Gabrielowi Toborowi - za objęcie imprezy swoim patronatem. Dziękujemy przybyłym zespołom za wspaniałą zabawę i dużo dobrej gry. Dziękujemy również Rodzicom z rocznika 2006 UKS Ruchu za przygotowanie ciast i smakołyków do bufetu. Kolejna edycja turnieju już w czerwcu tego roku!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Piast Strzelce Opolskie
2. Gwarek Tarnowskie Góry
3. Sportowa Częstochowa
4. UKS Ruch I Radzionków
5. AP Champions Piekary Śląskie
6. UKS Ruch II Radzionków
7. Wyzwolenie Chorzów
8. Górnik Bobrowniki Śląskie

UKS Ruch I: Maciek Kowalczyk (GK), Kuba Segert (C), Staś Malicki, Bartek Andruszkiewicz, Max Cieniawski, Szymon Ciongwa, Alan Sitko, Bartek Grzesiok, Damian Imach
UKS Ruch II: Kuba Szydło (GK), Kuba Spendel (C), Arek Anczok, Dawid Napieraj, Paweł Szolc, Mikołaj Gudwicz, Kuba Ciepłak, Martyna Kądziołka, Krzyś Szałajko, Beniamin Kurek