Snajper pilnie poszukiwany

W sobotę 13 sierpnia do Radzionkowa zawitała Akademia Champions Piekary Śląskie aby na Księżej Górze rozegrać sparing z UKS-em Ruch Radzionków. Dla obydwu zespołów były to pierwsze mecze po wznowieniu treningów. Trener Adam Dyrda miał do dyspozycji 12 zawodników, którym dał sporo pograć. Mecz szybko mógł się bardzo dobrze ułożyć dla miejscowych, ale sytuacji 1x1 z Oliwierem Polakiem nie wykorzystali Paweł Szolc i Arek Anczok. Goście byli bardziej skuteczni i w 13 oraz 19 minucie trafili do bramki Ruchu. Kontaktową bramkę dla „żółto-czarnych” zdobył Arek Anczok, przejmując w 20 min piłkę obrońcy Piekar, a następnie wykorzystując akcję sam na sam z bramkarzem. Do przerwy padły jeszcze 2 gole: zdobyli je przyjezdni wykorzystując niedokładność w kryciu swoich przeciwników.
Druga połowa rozpoczęła się od 2 błędów indywidualnych bramkarza i obrońcy „Cidrów” co poskutkowało kolejnymi dwoma trafieniami dla podopiecznych trenera Piotra Polaka. Ruch przebudził się w 42 i 43 minucie: najpierw pod naciskiem Kuby Spendla rywale strzelili do swojej bramki, a następnie bardzo ładną akcję zainicjowaną przez Kubę Pogańca wykończył Krzysiu Szałajko. Radzionkowanie w ostatnich minutach zmarnowali 4 doskonałe sytuacje do zdobycia kolejnych bramek, nie unikając błędów z tyłu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:3 dla przyjezdnych. Po ostatnim gwizdku sędziego Piotra Michury rozegrano konkurs rzutów karnych, w których lepsze (8:6) okazały się „Cidry”. Z 9 metrów trafiali: Paweł Szolc, Damian Imach, Arek Anczok, Kuba Spendel, Kuba Matejczyk, Kuba Poganiec, Szymon Ciongwa i Beniamin Kurek.
Trener Adam zyskał sporo materiału do analizy. Już za tydzień w sobotę drugi mecz kontrolny: w Tarnowskich Górach „żółto-czarni” zmierzą się z Akademią Silesia . Początek o godz. 9.00, zapraszamy.

Skład: Szymon Ciongwa (45’ Mikołaj Fajer) – Dawid Napieraj, Martyna Kądziołka (31’ Kuba Poganiec), Kuba Spendel (C), Arek Anczok (31’ Beniamin Kurek), Paweł Szolc (31’ Krzyś Szałajko), Damian Imach (31’ Kuba Matejczyk).