Ostatni sprawdzian na piątkę

Ostatni dzień szkolnych wakacji piłkarze UKS Ruchu Radzionków z rocznika 2006 wykorzystali na rozegranie sparingu w Bytomiu-Miechowicach z miejscową Silesią. Trener Adam Dyrda dokonywał ostatnich szlifów przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.
Drużyna „żółto-czarnych” natrafiła na podobny opór rywali jak wiosną, jednak tym razem zagrała mądrzej w obronie i nie dała się zaskoczyć ani na początku meczu, ani w pierwszej połowie. Ruch cierpliwie rozgrywał piłkę od własnej bramki szukając swoich szans na pokonanie bramkarza. Udało się to w 21 minucie: piłkę przed własnym polem karnym przejął Szymon Ciongwa, idealnie wypuścił na skrzydle Maxa Cieniawskiego, a ten precyzyjnym strzałem nie dał najmniejszych szans golkiperowi. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartek Grzesiok, który trafił z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na kapitanie – Kubie Spendlu. Po zmianie stron bramkę kontaktową zdobył Kamil Siudak – najlepszy strzelec bytomian – który wygrał pojedynek 1x1 w bocznej strefie pola karnego i pokonał Kubę Szydło. Mimo zdobytej bramki mecz w dalszym ciągu był wyrównanym pojedynkiem. „Cidry” zaczęły przeważać w końcówce meczu. Najpierw w 43 min. po wyrzucie z autu Kuby Segerta i efektownej akcji trzeciego gola dla radzionkowian zdobył Bartek Andruszkiewicz. Dwie minuty przed końcem Bartek Grzesiok dzięki wysokiemu pressingowi odebrał piłkę obrońcy i w sytuacji 1x1 pokonał bramkarza, a następnie, w doliczonym czasie gry, Andruszkiewicz wykorzystał dośrodkowanie Grzesioka i ustalił wynik rywalizacji na 5:1 dla Ruchu.
Ruch zaprezentował dobrą piłkę, nie pozwolił rywalom na zbyt dużo (zdobyty przez rywali gol był ich jedyną 100% sytuacją), mądrze bronił i pressował, a przede wszystkim utrzymał dobrą skuteczność w ataku z niedzielnego sparingu. W najbliższy weekend rozpoczynamy rozgrywki ligowe meczem u siebie z AP Silesią Tarnowskie Góry (niedziela 4 września godz. 9.30 Księża Góra). Dzień wcześniej, ci zawodnicy, którzy nie zagrają w niedzielę, zmierzą się w Piekarach Śląskich w sparingu z AP Champions o godz. 9.00, na Orliku przy ul. Gimnazjalnej 24 w Szarleju. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców na obydwa mecze. Cidry OLE!

Bramki: Cieniawski 21’, Grzesiok 30’ (rzut wolny), 58’, Andruszkiewicz 43’ , 60+1’
Asysty: Ciongwa 21’, Spendel 30’, Segert 43’, Grzesiok 60+1’
Skład: Szydło – Kądziołka (Segert) , Ciongwa, Napieraj, Grzesiok (Kurek) , Spendel (C) (Andruszkiewicz), Cieniawski (Imach).