Gwarek Zabrze - UKS Ruch 4:2 w sparingu

Ze względu na ligową pauzę, w sobotę 29 października „żółto-czarni” rozegrali sparing z SKS „Gwarkiem” Zabrze. Trener Adam Dyrda wykorzystał tę okazję do wprowadzenia nowych założeń. Jego drużyna zagrał również po raz pierwszy na większym boisku w liczbie 8 zawodników w polu + bramkarz. Było to drugie spotkanie „Ruchu” i „Gwarka”: pierwsze miało miejsce w listopadzie 2014 roku podczas turnieju halowego w Nakle Śląskim (wygrana „Cidrów” 2:1). Pewnym utrudnieniem była dzisiaj gra przeciw starszym zawodnikom (rocznik 2005/2006), ale miała ona też i swoje plusy.
Mecz był podzielony na 3 części: pierwsze 2 trwały po 20 minut, ostatnia 30 minut; pierwsze dwie grano systemem 6+bramkarz, natomiast ostatnią 8+ bramkarz.
Początek meczu to przewaga gospodarzy. „Ruch” w tym okresie mądrze się bronił, próbował rozgrywać od tyłu, a trener sprawdzał zawodników na nowych pozycjach. Z czasem „Cidry” były coraz aktywniejsze pod bramką rywali i w 17 minucie objęły prowadzenie: piłkę na połowie przeciwnika przejął Max Cieniawski i uderzeniem po ziemi oraz przy słupku pokonał bramkarza. Wynik 0:1 utrzymał się do pierwszej przerwy.
Po zmianie stron „Gwarek” szybko wyrównał i wyszedł na prowadzenie. W odpowiedzi znów przy słupku trafił Cieniawski, któremu podawał Damian Imach. W tej części gry tracimy jeszcze 2 gole w 31 i 40 minucie.
Na ostatnią część gry zwiększone zostało boisko, liczba zawodników w zespołach i siłą rzeczy ustawienie. Mimo iż „Cidry” oddały w tej tercji więcej strzałów na bramkę i były groźniejsze pod polem karnym to nie udało im się pokonać bramkarza i wynik nie uległ zmianie. „Żółto-czarni” nieźle rozgrywali piłkę, a wyróżniał się w tym Bartek Andruszkiewicz. Mądrze grały również tyły, w których wyróżniali się Kuba Segert, Szymon Ciongwa i Mikołaj Gudwicz. Obaj trenerzy byli zadowoleni ze szkoleniowych wartości spotkania i postanowili, że na pewno ich zespoły jeszcze się spotkają.

SKS „Gwarek” Zabrze - UKS „Ruch” Radzionków 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Bramki: Cieniawski 17’, 26’
Asysta: Imach 26’
Skład: Fajer – Ciongwa, Segert (C), Andruszkiewicz, Imach, Cieniawski, Napieraj oraz Szałajko, Szolc, Gudwicz