Wyszli z hal na dwór

W sobotę 12 marca „żółto-czarni” z rocznika 2006 rozegrali pierwszy sparing na dworze w tym roku. Ich przeciwnikiem była bytomska Polonia. Mecz odbył się na Orliku w Tarnowskich Górach, przy ul. Pokoju 14.
Pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem. Prowadzenie w 4 minucie objęli przyjezdni, którzy mądrze rozegrali aut na prawej stronie boiska, pomocnik Polonii wykorzystał złe ustawienie Pawła Szolca i w sytuacji 1x1 pokonał Łukasza Tomanka. Odpowiedź „Cidrów” miała miejsce w 8 minucie: Kuba Spendel przeciął podanie rywali, zagrał z pierwszej piłki do Arka Anczoka, a ten nie namyślając się długo huknął zza pola karnego nad bramkarzem, zdobywając bardzo ładnego gola. Takiego zdecydowania zabrakło radzionkowianom minutę później, kiedy zawodnik w niebiesko-czerwonej koszulce zupełnie nieatakowany oddał precyzyjny strzał z linii pola karnego, ponownie dając prowadzenie swojej drużynie. Bytomianie pokonali bramkarza Ruchu w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie, a bolesne było zwłaszcza trafienie nr 4, wynikające z indywidualnego błędu technicznego przy wyprowadzeniu piłki od bramki. Zanim jednak sędzia Krzysztof Lizurek odgwizdał koniec pierwszej części gry, drugi raz do siatki trafił Arek Anczok, a asystę zanotował Max Cieniawski.
Po przerwie gospodarze mogli bardzo szybko odrobić straty i nawet wyjść na prowadzenie, jednak zabrakło im skuteczności w trzech 100% okazjach. Wykorzystali to „poloniści” zdobywając 5 bramkę. Szósty gol padł bezpośrednio po rzucie wolnym. Od tego momentu stroną dominującą byli bytomianie, a Ruch przebudził się dopiero w końcówce meczu zdobywając dwa gole autorstwa Martyny Kądziołki i Bartka Kassa (po mądrej asyście Szymona Ciongwy). Mecz zakończył się wynikiem 4:10 dla „niebiesko-czerwonych”. Po nim rozegrano konkurs rzutów karnych, w którym wygrała Polonia 5:4. Dla „Cidrów” z 9 metrów trafili: Dawid Napieraj, Staś Malicki, Paweł Szolc i Kuba Spendel.
Podopieczni trenera Adama Dyrdy wystąpili dzisiaj w składzie: Łukasz Tomanek – Kuba Spendel (C), Kuba Segert, Max Cieniawski (Szymon Ciongwa) , Bartek Kass (Martyna Kądziołka), Paweł Szolc (Dawid Napieraj), Arek Anczok (Staś Malicki).
Za tydzień, również w Tarnowskich Górach o godz. 12.00, zmierzymy się z „Piastem” Ożarowice.
Serdecznie podziękowania dla Pana Krzysztofa Lizurka za posędziowanie dzisiejszego meczu.