Trójmecz z ZSK Piekary

W sobotę 16 stycznia 2016 o godz. 12.00 piłkarze UKS Ruchu Radzionków rozegrali pierwszy sparing w nowym roku. Był to mecz interdyscyplinarny składający się z potyczki koszykarskiej, zmagań piłki ręcznej i nożnej. Każdy pojedynek trwał 30 minut. Przeciwnikiem byli chłopcy z Zespołu Szkół Katolickich w Piekarach Śląskich, a areną zmagań była sala gimnastyczna SP 38 w Bytomiu -Suchej Górze.
W meczu koszykówki jako pierwszy punkty zdobył Bartosz Zwierzchowski wyprowadzając Katolika na prowadzenie. Stan rywalizacji wyrównał Dawid Reska, jednak kolejne 2 punkty rzucił Szymon Więckowski i Piekary Śląskie wygrywały 4:2. Później skuteczniejsi byli już zawodnicy Ruchu, którzy zwyciężyli ostatecznie 16:8. Punkty dla „Cidrów” zdobyli: Dawid Reska (8), Paweł Szolc (4), Szymon Ciongwa (4).
Pojedynek szczypiorniaka rozpoczęli „żółto-czarni” i szybko uzyskali dwubramkową przewagę za sprawą rzutu karnego i gola z akcji autorstwa Pawła Szolca. Reprezentacja ZSK rozpoczęła skuteczny pościg wychodząc na prowadzenie 5:4 oraz remisując 8:8 pod koniec meczu. Wówczas to Dawid Reska, niczym Sławomir Szmal, zatrzymał dwukrotnie Szymona Więckowskiego podczas rzutów karnych, a Dawid Napieraj rzucił zwycięskiego gola dla „Cidrów”, które wygrały 9:8. Bramki dla Ruchu rzucili: Paweł Szolc (2), Krzyś Szałajko, Szymon Ciongwa, Dawid Reska (4), Dawid Napieraj.
Trzeci mecz to zmagania w piłce nożnej, jednak był on rozgrywany wg kilku specyficznych zasad:
- bez bramkarzy, na 4 bramki (2 bronione i 2 atakowane)
- bez wślizgów
- gol zdobywany był tylko z połowy przeciwnika
- piłka podczas rozgrywania nie mogła być podniesiona wyżej niż na wysokość kolana.
Tutaj bezsprzecznie lepsi okazali się radzionkowianie, którzy grali mądrze, często zmieniając strony i przenosząc ciężar gry. W efekcie zdobyli 28 bramek, a stracili tylko 4. Łupem bramkowym podzielili się: Kuba Spendel (2), Paweł Szolc (6), Mikołaj Posmyk, Dawid Reska (9), Szymon Ciongwa (3), Maks Cieniawski (2), Kuba Segert, Bartek Kass, Beniamin Kurek (3).
Za tydzień dojdzie do rewanżu w tych samych dyscyplinach.

Ruch zagrał w składzie: Kuba Spendel (C), Paweł Szolc, Dawid Reska, Beniamin Kurek, Dawid Napieraj, Mikołaj Posmyk, Bartek Kass, Szymon Ciongwa, Kuba Segert, Maks Cieniawski, Krzyś Szałajko.