Sparing przed ligą

Podobnie jak tydzień temu w sobotę, dzień przed spotkaniem ligowym podopieczni trenera Adam Dyrdy rocznika 2006 rozegrali mecz sparingowy. Celami spotkania były: danie szansy gry zawodnikom nie powołanym na niedzielny mecz ligowy, tym, którzy w lidze nie grają w podstawowym składzie oraz przegląd umiejętności i postępów zawodników z grupy 2006/07 trenera Daniela Brzeziny. Pierwszy taki mecz miał odbyć się 2 tygodnie temu z AP Champions Bytom, jednak ze względu na aurę zostałodwołany, a kolejne będą miały miejsce w maju z Piastem Ożarowice (21 maj), AP Champions Bytom oraz TS Szombierki Bytom (14 maja). Z ostatnią z wymienionych drużyn zmierzyliśmy się dzisiaj na Księżej Górze. Zawody trwały 2 x 30 minut, a po nich rozegrano konkurs rzutów karnych. Ze względu na ilość zawodników w naszym zespole składy drużyn na boisku liczyły 7 zawodników w polu + bramkarz. Rozegrany w miłej atmosferze mecz dostarczył wielu przydatnych doświadczeń wszystkim uczestnikom, a kibice nie mogli narzekać na nudę czy brak goli, których padło dzisiaj aż 15. Trzynaście razy drogę do siatki znalazły Cidry, a 2 razy Zieloni. Dla Ruchu trafiali: Krzysiu Szałajko x4, Max Cieniawski x3, Kuba Matejczyk x3, Maciek Treter x2, Kuba Ciepłak. Asysty na swoim koncie zanotowali: Kuba Giertyczka x2, Krzyś Szalajko, Max Cieniawski x3, Kornel Grycz, Maciek Treter, Kuba Matejczyk. W konkursie karnych również zwyciężyli żółto - czarni 8:3. Spory udział w tym mieli bramkarze, którzy odbili 10 strzałów rywali (Beniamin Kurek 6, Mikołaj Fajer 4).
Cidry zagrały w składzie: Kurek (Fajer), Gudwicz (Poganiec), Sewioło (Dobras), Różycki (Treter), Giertyczka (Grycz), Cieniawski (C), (Matejczyk), Szałajko (Nowak), Swierczyna (Ciepłak).
Rewanż 14 maja w Bytomiu.