Sparing na plus

2006: AP Champions Piekary Śląskie - UKS Ruch Radzionków 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Kolejny pożyteczny sparing rozegrali chłopcy z rocznika 2006. W niedzielę 9 października "żółto-czarni" po raz drugi gościli w Piekarach Śląskich - Szarleju, gdzie spotkali się z zespołem AP Champions Piekary Śląskie. Trenerzy ustalili, że mecz będzie składał się z 3 tercji po 30 minut, w związku z czym grania było bardzo dużo.
Trener Adam Dyrda próbował grać w tym dniu nowym ustawieniem i wprowadzaćnowe założenia taktyczne.
Pierwsi gola zdobyli gospodarze, mądrze wykonując rzut z autu zakończony celnym strzałem Kamila Krupy - 12 minuta. "Cidry" odpowiedziały przed przerwą: na prawym skrzydle piłkę rozegrała dwójka Bartek Grzesiok - Krzyś Szałajko, po czym ten drugi trafił do siatki. W 30 minucie piekarzanie wykonywali rzut wolny, po którym piłka trafiła w rękę stojącego w murze Arka Anczoka i sędzia wskazał na "wapno". MIKOŁAJ FAJER NIE DAŁ SIĘ JEDNAK ZASKOCZYĆ - WYCZUŁ INTENCJE STRZELCA I PEWNIE ZŁAPAŁ PIŁKĘ. Po tej akcji zawodnicy udali się na przerwę, w czasie której obaj trenerzy dokonali sporo zmian w składach.
Po zmianie stron na prowadzenie wyszli "żółto-czarni": w 45 minucie aut wykonywał Arek Anczok, rozegrał piłkę z Łukaszem Tomankiem, następnie wrzucił ją na jego głowę i bramkarz musiał skapitulować. Niestety radzionkowianie zbyt długo nie cieszyli się z prowadzenia: w 46 min drugi raz ręką w polu karnym zagrał Anczok, a debiutującego w bramce Borysa Izworskiego pokonał z 9 metrów Kamil Krupa. Pięć minut przed końcem drugiej części gry gola zdobył Kuba Giertyczka, a podawał mu Anczok.
W trzeciej tercji obydwa zespoły zdobyły po 2 gole: najpierw dwukrotnie zrobili to piłkarze AP Champions (w 63 i 70 minucie), a następnie "żółto-czarni"; w 78 minucie z lewego skrzydła podawał Krzyś Szałajko, a do siatki trafił Łukasz Różycki, a następnie decydującego gola zdobył Arek Anczok, a podawał mu Beniamin Kurek (89 minuta).
Podsumowując: po dobrym i ciekawym spotkaniu UKS Ruch Radzionków pokonał AP Champions Piekary Śląskie 5:4, zdobywając wiele cennego doświadczenia w piłkarskiej edukacji. Dziękujemy rywalom za gościnę i fajny mecz.

Bramki: Szałajko 27', Tomanek 45' (głową), Giertyczka 55', Różycki 78', Anczok 89'
Asysty: Grzesiok 27', Anczok 45', 55', Szałajko 78' Kurek 89'
Skład: Fajer - Segert (C), Ciepłak, Anczok, Grzesiok, Kurek, Szałajko; ponadto grali: Izworski (GK), Tomanek (GK), Giertyczka, Posmyk, Różycki