Silesia - Ruch 2:8

Ze względu na dużą liczbę uroczystości komunijnych, mecz III kolejki ligowej został rozegrany dzień wcześniej, w sobotę 7 maja o godz. 9.30. Tym razem „żółto-czarni” zmierzyli się na wyjeździe z Silesią Miechowice. Piękna, wiosenna pogoda oraz wysłuchane na przedmeczowej odprawie hymny Ligi Mistrzów i Ruchu Radzionków zachęcały do gry.
Tradycyjnie zaczynamy od niezawinionego błędu (w 3 min spotkania), tym razem przy wyprowadzaniu piłki z tzw. „piątki” i najlepszy strzelec „Silesii” – Kamil Siudak dał swojej drużynie prowadzenie. Stracony gol tym razem podziałał motywująco i radzionkowianie przejęli inicjatywę i wzięli się do pracy. W środku pola bardzo dobrze został wyłączony z gry przez Szymona Ciongwę wysoki pomocnik rywali, defensywa dowodzona przez dwóch kapitanów (Spendel, Segert) ustrzegła się dalszych błędów, a na skrzydle szalał Bartek Andruszkiewicz. W pierwszym kwadransie wyrównać najlepszą okazję do wyrównania miał Kuba Segert, jednak jego przejęcie piłki, rajd i sytuacja 1x1 z bramkarzem zakończyły się niecelnym strzałem. Ponadto z dystansu strzelali Andruszkiewicz, Szolc, Cieniawski i Ciongwa. W 18 min do remisu doprowadził bardzo skuteczny ostatnio Max Cieniawski, który z pierwszej piłki uderzył na bramkarzem po dograniu Andruszkiewicza. Sześćdziesiąt sekund później do siatki trafił Paweł Szolc, dobijając strzał Bartka. Ruch kontynuował natarcie, a worek z bramkami rozwiązał się na dobre: w 22 min swoją drugą bramkę zdobył Paweł, a asystował mu kapitan Kuba Spendel. W 23 min premierowego gola w rozgrywkach zdobył Szymon Ciongwa, celnie, silnie i po ziemi uderzając obok słupka z rzutu wolnego. Stały fragment gry wywalczył Andruszkiewicz.
W przerwie trener Adam Dyrda pochwalił zespół za dobrą postawę oraz przypomniał, że mecz się jeszcze nie skończył. Dokonał również jednej zmiany: Kubę Spendla zmieniał Martyna Kądziołka, a opaskę kapitana przejął Kuba Segert. Siedem minut po zmianie stron, po indywidualnej akcji, do siatki trafił Bartek Andruszkiewicz. Następnie dwójka kolejnych zawodników cieszyła się podobnie jak Szymon z pierwszego trafienia w rozgrywkach: w 46 min odblokował się Arek Anczok (bardzo ładna, dwójkowa akcja z Maxem i jego asysta), a w 51 min Dawid Napieraj pięknie zakręcił futbolówkę, po świetnej akcji i podaniu Arka. Ostatnią bramkę dla „Cidrów” zdobył Max Cieniawski, który przytomnie wykorzystał prezent od bramkarza rywali, uderzając z pierwszej piłki. W doliczonym czasie gry radzionkowianie przysnęli w defensywie, co wykorzystał Kamil Siudak, zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Po tym trafieniu sędzia główny, Pan Paweł Ulfik, zakończył mecz i „żółto-czarni” mogli zatańczyć w kółeczku.
Zagraliśmy w składzie: Szydło – Segert, Spendel (C) (31’ Kądziołka), Ciongwa (40’ Anczok), Cieniawski, Andruszkiewicz, Szolc (35’ Napieraj).
W sobotę 14 maja udamy się do Bytomia na sparing z TS Szombierkami (mecz na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią), natomiast w niedzielę 15 maja o godz. 13.00 podejmiemy na Księżej Górze drużynę UKS II Trójka Tarnowskie Góry. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków naszego zespołu.