Rewanże z AP Silesia

W niedzielę 14 lutego „Cidry” zagrały rewanż z Akademiami Piłkarskimi Silesia z Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór. Tym razem wszystkie zespoły rozegrały mały turniej, grając każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu radzionkowianie mierzyli się z piekarskim oddziałem Silesii. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla „żółto-czarnych”, którzy stworzyli sobie dwie 100% okazje do zdobycia gola jednak niestety ich nie wykorzystali. Trener Adam Dyrda testował dzisiaj nowe ustawieni drużyny. Po okresie wyrównanej gry piekarzanie przeprowadzili składną dwójkową akcję, którą trafieniem do siatki wykończył Bartek Grzesiok (mocno interesuje się nim nasza drużyna – przyp.red.). Później goście wykorzystali błąd gospodarzy przy wyprowadzeniu piłki i pokonali dobrze broniącego Łukasza Tomanka po raz drugi. Sygnał do ataku dała Martyna Kądziołka, strzelając kontaktowego gola – podawał Kuba Segert. Niestety Ruch nadział się na kontrę i stracił trzeciego gola. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Krzyś Szałajko trafiając na 2:3.
W drugim spotkaniu z Silesią z Tarnowskich Gór „Cidry” długo przeważały, jednak były bardzo nieskuteczne. Przełamanie przyszło po strzale kapitana Kuby Spendla, który celnie trafił z rzutu wolnego po zagraniu piłki ręką przez rywala. Momentalnie na 2:0 podwyższył Szymon Ciongwa, a asystował mu Paweł Szolc. Warto podkreślić, że podanie Pawła było bardzo przemyślane. Wynik spotkania ustalił Kuba Segert z bliska dobijając strzał Maxa Cieniawskiego.
Nowy tydzień przyniesie kolejne okazje do gry: w środę o godz. 13.30 z Ajaksem Częstochowa i w sobotę z rocznikiem 2006 trenującym u trenera Brzeziny.
Skład z dzisiejszego meczu:
Pierwsza piątka: Martyna Kądziołka, Dawid Napieraj, Kuba Segert, Bartek Andruszkiewicz, Max Cieniawski
Druga piątka: Kuba Matejczyk, Arek Anczok, Krzyś Szałajko, Kuba Poganiec, Beniamin Kurek
Trzecia piątka: Mikołaj Posmyk, Bartek Kass, Kuba Spendel, Paweł Szolc, Szymon Ciongwa