Rewanż z ZSK

W sobotę 23 stycznia na sali gimnastycznej w Suchej Górze doszło do rewanżu w meczu interdyscyplinarnym pomiędzy zawodnikami „Cidrów”, a uczniami Zespołu Szkół Katolickich w Piekarach Śląskich.
Tym razem rozegrano mini turniej, bowiem Ruch został podzielony na dwa zespoły, a trzecim byli chłopcy z „Katolika”. Podobnie jak przed tygodniem rywalizację rozpoczęto od koszykówki. W pierwszym meczu basketu ZSK po rzucie Szymona Więckowskiego pokonał „żółto-czarnych” 2:0. Następnie Ruch II pokonał 8:0 Ruch I (Szydło 4 pkt., Kądziołka 2 pkt., Cieniawski 2 pkt). W trzeciej rywalizacji pod koszami Ruch II pokonał piekarzan 4:2 (Kądziołka 2 pkt., Szydło 2 pkt. – Więckowski 2 pkt).
Drugą dyscypliną, w której mierzyli się młodzi sportowcy był szczypiorniak. Na początek ZSK pokonał Ruch I w stosunku 5:3 (Więckowski x3, Iskanin, Grzesiok – Poganiec, Szolc x2). W meczu dwóch Ruchów więcej goli rzuciła drużyna Kuby Spendla, która 7:2 pokonała zespół Dawida Napieraja (Kądziołka x3, Cieniawski, Anczok, Ciongwa, Spendel – Andruszkiewicz, Tomanek). Na szczególną uwagę zasłużył gol z połowy boiska Łukasza Tomanka. W meczu kończącym rywalizację w piłce ręcznej „Cidry” ograły „Katolika” 5:3 (Cieniawski x2, Szydło, Kądziołka x2 – Więckowski x3).
W piłce nożnej na 4 bramki radzionkowianie nie dali już gościom zbyt dużo do powiedzenia ogrywając ich po mądrzej grze 10:1 (Szolc x4, Andruszkiewicz x3, Poganiec x2, Szałajko – Gudwicz) i 5:0 (Szydło x2, Spendel, Cieniawski, Kądziołka). Z kolei w bratobójczym pojedynku Ruch I zremisował z Ruchem II 3:3 ( Szałajko x2, samobójcza – Ciongwa, Kądziołka). Na koniec sportowego popołudnia rozegrano mecz na 2 bramki, gdzie również lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 7:0 (Spendel x2, Cieniawski, Szolc x2, Ciongwa, Poganiec).
Ruch II: Spendel (C), Szydło, Cieniawski, Kądziołka, Anczok, Ciongwa
Ruch I: Napieraj (C), Andruszkiewicz, Szolc, Tomanek, Poganiec, Szałajko
ZSK: Więckowski (C), Grzesiok, Gudwicz, Iskanin, Bakalasz
Po wstępie ogólnorozwojowym mali piłkarze „Cidrów” w lutym zmierzą się na hali z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Silesia oddziałów ze Świerklańca, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich. Mecze zostaną rozegrane:
- w sobotę 6 lutego o godz. 12.00 na sali gimnastycznej w Suchej Górze (nowy termin)
- w środę 10 lutego o godz. 19.30 na hali sportowej w Nakle Śląskich
- w niedzielę 14 lutego o godz. 9.30 na hali MOSiR w Radzionkowie
W marcu „Cidry” rozpoczną serię sparingów na tarnogórskiej „Kolejówce”. Pierwszym przeciwnikiem będzie piekarska Olimpia (5 marca), następnie „niebiesko-czerwoni” z Bytomia (12 marca) i Piast Ożarowice (19 marca).