Pożyteczny sparing z Polonią Bytom na zakończenie

W niedzielę 8 listopada piłkarze UKS Ruchu Radzionków wybiegli po raz ostatni na otwarte boisko, aby w Bytomiu przy ul. Piłkarskiej 1 zmierzyć się z rówieśnikami trenującymi w Polonii Bytom. Trenerzy Adam Dyrda i Piotr Konieczny podzielili swoich zawodników na 2 drużyny i rozegrali równolegle 2 sparingi 2x30 min każdy. Na boisku A rywalizowała drużyna, które kapitanem był Mikołaj Posmyk. Ruch zagrał tutaj w składzie: Łukasz Tomanek, Mikołaj Posmyk, Oliwier Krawczyk, Max Cieniawski, Beniamin Kurek, Bartek Kass, Dawid Napieraj, a w drugiej połowie także Kuba Poganiec i Martyna Kądziołka. Na boisku B grała drużyna, której przewodził Kuba Spendel, w składzie: Kuba Szydło, Szymon Ciongwa, Kuba Spendel, Kuba Segert, Bartek Andruszkiewicz, Martyna Kądziołka, Dawid Reska, a wchodzili także Kuba Poganiec i Dawid Napieraj.
Dzisiejszy sparing trener wykorzystał jako okazję do wypróbowania nowego ustawienia w obu składach. Pierwszej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali, chociaż zwłaszcza w drugiej połowie dogodnych okazji nie brakowało. Druga ekipa toczyła bardzo wyrównany pojedynek w pierwszej połowie, zakończonej nieznaczną przewagą bytomian. Gra w tej części mogła się podobać, dużo było przemyślanych zagrań, zwłaszcza na wolne pole, które wykorzystali Bartek Andruszkiewicz i Dawid Reska. Po przerwie chociaż rywal bardzo szybko zdobył dwie bramki, Ruch opanował sytuację, przeniósł ciężar gry na połowę przeciwnika, ale brakowało wykończenia akcji. Raz do siatki trafił Kuba Szydło.
Podsumowując:
- każdy z zawodników otrzymał dzisiaj szansę gry, minimum przez 45 min,
- sparing pokazał, że nadal dużo pracy jest do zrobienia w grze obronnej
- podobnie jak w rundzie jesiennej, „Cidry” stwarzają sporo sytuacji, ale nie potrafią ich wykorzystać
Kolejne okazje do gry już niebawem w Konopiskach oraz Zabrzu-Rokitnicy. CIDRY OLE!