Porażka i zwycięstwo w sparingach

„Drzemka w pierwszej połowie”

Ze względu na drugi tydzień ligowej pauzy „żółto-czarni” rocznika 2006 udali się do Ożarowic. Podopieczni trenera Adama Dyrdy mierzyli swe siły z rocznikami 2005/2006 Piasta. Spotkanie zostało rozegrane na Orliku przy miejscowym gimnazjum.
Po okresie wyrównanej gry w 5 minucie gospodarze skutecznie skontrowali Ruch i wyszli na prowadzenie. Niestety gol ten nie podziałał na przyjezdnych motywująco, jak to miało miejsce tydzień temu w Bytomiu. Kolejne 3 gole zdobyte przez Piasta były wynikiem indywidualnych błędów poszczególnych zawodników defensywy i rywale odskoczyli na 4 gole. Mało tego, w 19 minucie po strzale z dystansu Mikołaj Fajer został pokonany po raz piąty i sytuacja „Cidrów” wyglądała już naprawdę niedobrze. Sto dwadzieścia sekund później przyjezdni zdobywają kontaktowego gola za sprawą Damiana Imacha (asysta Staś Malicki) i coś drgnęło w „żółto-czarnych”. Zespół zaczął śmielej atakować, czego efektem były dwie 100% sytuacje na przestrzeni minuty, jednak nie zostały one wykorzystane. Trener Adam po 10 minutach dokonywał pierwszych zmian, ale do przerwy z wyjątkiem początku i okolic bramki kontaktowej gra jego drużyny wyglądała źle. W przerwie było więc o czym rozmawiać. Przekazywane uwagi i spostrzeżenie przyniosły efekt, bowiem w drugie połowie można było oglądać zupełnie inny Ruch: radzionkowianie przejęli inicjatywę, raz po raz stwarzali sobie doskonałe okazje do strzelenia gola, jednak ze skutecznością byli dzisiaj na bakier. Piast za to powiększył swoje bramkowe konto w 44 i 48 minucie, najpierw skutecznie egzekwując rzut karny go zagraniu ręką obrońcy, a następnie po golu samobójczym podczas rzutu rożnego. „Cidry” dopięły swego w 53 i 56 minucie: najpierw Kuba Matejczyk uderzył nie do obrony po podaniu Pawła Szolca, a następne aut wykonywał Szolc, piłkę głową przedłużył Bartek Grzesiok, a całość zakończył Staś Malicki. Wynik 7:3 utrzymał się już do końca i z pewnością trener będzie miał co analizować. „Żółto-czarni” ewidentnie przespali pierwsze 30 minut, a w drugich będąc drużyną lepszą nie potrafili przełożyć tego na zdobywane gole. Z pewnością był też widoczny brak 4 podstawowych zawodników, którzy do tej pory rozpoczynali mecze w wyjściowym składzie: Szydło, Ciongwa, Kądziołka, Cieniawski. Miejmy nadzieję, że drużyna dobrze przepracuj najbliższy tydzień i wróci na właściwe tory.

LKS Piast Ożarowice (rocznik 2005/2006) UKS „Ruch” Radzionków (rocznik 2006/2007) 7:3 (5:1)
Bramki: Imach 21’, Matejczyk 53’, Malicki 56’
Asysty: Malicki 21’, Szolc 53’, Grzesiok 56’
Skład: Fajer – Segert, Napieraj, Matejczyk, Grzesiok, Spendel (C), Szolc; ponadto grali: Malicki, Imach, Anczok

Tymczasem o godz. 13.15 na Księżej Górze w Radzionkowie odbył się drugi sparing tego dnia w roczniku 2006, w którym UKS Ruchu podejmował rówieśników z AP Champions Bytom. Trenerzy umówili się, iż będzie miało ono charakter 3 części po 20 minut każda. Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty odbywało się pod dyktando „Cidrów”. W pierwszej tercji ton akcjom gospodarzy nadawało trio: Cieniawski – Kurek – Andruszkiewicz, które zdobyło 6 goli. Przed drugą częścią gry trener Adam dokonał 4 zmian w składzie, jednak zmiennicy poradzili sobie równie dobrze co zawodnicy, których zastępowali. Goście grali w tej części meczu lepiej: stracili mniej goli i sami jednego zdobyli. W trzeciej tercji Ruch zaaplikował ambitnie grającym rywalom aż 10 goli, wykorzystując przewagę w postaci większej liczby zmienników. Najwięcej goli zdobył Max Cieniawski, który trafił do bytomskiej bramki aż 7-krotnie, z kolei najwięcej asyst na koncie miał Bartek Andruszkiewicz, który zanotował 5 podań przy bramkach kolegów. Na pochwałę zasłużyła jednak cała drużyna, która zagrała bardzo dobre spotkanie. Po ostatnim gwizdku sędziego rozegrano konkurs rzutów karnych, w którym „żółto-czarni” okazali się o gola lepsi od rywali zwyciężając 8:7. Walnie przyczynił się do tego bramkarz Łukasz Tomanek, zatrzymując 4 strzały rywali oraz kapitan Mikołaj Gudwicz, który wykonał decydującego „elwra”.

UKS Ruch Radzionków - AP Champions Bytom 21:1 (6:0, 5:1, 10:0)
Bramki: Cieniawski x7, Andruszkiewicz x6, Kurek x2, Szolc, Szałajko, Giertyczka, Anczok x2, Różycki
Asysty: Andruszkiewicz x5, Kurek, Szałajko, Szolc x3, Anczok, Ciepłak, Cieniawski
Skład: Tomanek – Gudwicz (C), Różycki, Szałajko, Kurek, Cieniawski, Andruszkiewicz; ponadto grali: Giertyczka, Ciepłak, Szolc, Anczok