Podsumowanie jesieni 2016

Zawodnicy z rocznika 2006 UKS Ruch Radzionków rozpoczęli zajęcia w tym półroczu 1 sierpnia. Po udanej rundzie wiosennej, na koniec której podopieczni trenera Adama Dyrdy zajęli 2 miejsce w rozgrywkach, awansowali do 1 Ligi Podokręgu Bytom.
Latem drużyna rozegrała 6 sparingów oraz 2 turnieje w Radzionkowie-Księżej Górze i Piekarach Śląskich, które wygrała. Trener badał sprawność ogólną zawodników za pomocą Indeksu Sprawności Fizycznej Krzysztofa Zuchory. Zespół wzmocnili: pomocnik Bartek Grzesiok (AP Champions Piekary Śląskie), bramkarz Mikołaj Fajer i pomocnik Maciek Treter (2 zespół rocznika 2006 prowadzony przez trenera Daniela Brzezinę).
Rozgrywki ligowe „żółto-czarni” rozpoczęli z przytupem 4 września, pokonując aż 12:1 swojego czerwcowego pogromcę – AP Silesię Tarnowskie Góry. Ze względu na wycofanie się zespołu UKS Szombierki Bytom tuż przed ligą i przeniesiony mecz z UKS Trójką Tarnowskie Góry, podopieczni trenera Adama Dyrdy we wrześniu rozegrali jeszcze tylko jeden mecz o punkty: po wyrównanych 60 minutach musieli uznać w Piekarach Śląskich wyższość Olimpii (1:3). Najwięcej meczy ligowych odbyło się w październiku, bo aż 5. Każde z nich było bardzo wyrównane i w każdym drużyna zdobywała cenne lekcje w piłkarskiej edukacji; 2 z nich zakończyły się wygranymi „Cidrów”, 3 razy tryumfowali rywale. Ligę zakończył pojedynek w Piekarach Śląskich: niestety drużyna wyszła na boisko bez wiary w swoje umiejętności i przegrała wysoko 1:14. Mimo wysokiego wyniku, wielką klasę w bramce pokazał Kuba Szydło – najlepszy zawodnik meczu. Zakończyliśmy rozgrywki na 4 pozycji.
Ze względu na dużą liczbę zawodników w kadrze i ograniczoną liczbę powołań na spotkania w rozgrywkach Podokręgu Bytom, od początku września do końca listopada, trener umówił sporą ilość sparingów, tak aby każdy zawodnik mógł rozwijać swoje umiejętności. „Ruch” rywalizował w tych meczach nie tylko z drużynami z okolicy, ale również z Gwarkiem Zabrze, Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze, a nawet KKS Kalisz z Wielkopolski.
Po zakończonej rundzie jesiennej, drużyna trenera Adama wzięła udział w 5 turniejach: w dwóch rywalizowały dzieci, a w jednym… rodzice wraz z trenerami. 14 listopada mali piłkarze najpierw zadebiutowali w „Turnieju o Puchar Tymbarku”: w eliminacjach powiatu tarnogórskiego, po dobrej grze, zajęli wysokie, 3 miejsce, a warto dodać iż chłopcy rywalizowali w kategorii rocznika 2005 i młodszych. Następnie, 20 listopada, na hali w Radzionkowie „żółto-czarni” rywalizowali w dorocznym „Turnieju o Puchar ks. Damiana Gatnara” organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich z Piekar Śląskich, w którym również rywalizując w chłopakami z rocznika 2005, uplasowali się na najniższym stopniu podium; Beniamin Kurek został Królem Rzutów Karnych rozgrywanym w czasie imprezy.
19 listopada radzionkowski MOSiR organizował „Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Mariana „Ecika” Janoszki”. W poprzednich latach, zawody te nosiły nazwę „Turnieju Niepodległości”. Po ubiegłorocznym debiucie (5 miejsce), drużyna „UKS Ruch Rodzice” (wraz z trenerami Dyrdą i Brzeziną) wystartowała po raz drugi i zajęła 3 miejsce na podium. Dodatkowo w konkursie żonglerki, strzegący bramki „Cidrów” trener Adam, zając również 3 miejsce. Z kolei w grudniu drużyna 2 razy gościła w Piekarach Śląskich, gdzie w „Turnieju Mikołajkowym” oraz „Olimpia Cup” wygrywała Ligę Europejską, plasując się na 5 pozycji w całym turnieju. W tej drugiej imprezie, wyróżniony został Bartek Grzesiok, zyskując nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Zespołu.
„Jestem zadowolony z pracy szkoleniowej, którą wykonaliśmy w drugim półroczu 2016 roku. Naszymi głównymi celami było:
- rozwijanie koordynacji ruchowej
- przeprowadzenie pierwszego testu motorycznego oceniającego sprawność ogólną
- rozwijanie techniki indywidualnej
- wdrażanie zaleceń z „Narodowego Modelu Gry”, w tym zwłaszcza rozgrywanie piłki od bramki oraz współpraca zawodników.
W grze moich podopiecznych widzę duże postępy i to cieszy mnie najbardziej. Na treningach zawsze mamy wysokie 2 czynniki: frekwencję i zapał, co pokazuje, że dzieci chcą się uczyć, ale również, że zajęcia sprawiają im sporo frajdy. Zimą pojedziemy na nasz pierwszy obóz piłkarski, co na pewno przyniesie wymierne efekty. Jak już się w naszej drużynie przyjęło, planujemy start Nowego Roku z piłką u nogi, na grze noworocznej 1 stycznia. Na zakończeniu treningów wyróżnieni zostali:
- Max Cieniawski i Damian Imach – Najlepsi Strzelcy Drużyny
- Martyna Kądziołka i Max Cieniawski – Najlepiej Podający
- Kuba Segert i Kuba Spendel – Najlepiej Trenujący Zawodnicy
- Szymon Ciongwa – Najlepszy Zawodnik w Rundzie Jesiennej
- Pan Robert Spendel – Nasz Niezastąpiony Operator Kamery.
Korzystając z okazji pragnę życzyć, w imieniu własnym oraz Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Radzionków, aby nadchodzącego Święta Bożego Narodzenia były czasem radości i nadziei. Życzę wesołego kolędowania przy Bożym żłóbku, wymarzonych prezentów pod choinką, rodzinnej, ciepłej atmosfery przy wigilijnym stole i spełnienia marzeń w 2017 roku.”