Ostatni halowy sparing

W ostatnim sparingu na hali tej zimy UKS Trójka Tarnowskie Góry okazała się lepsza od „Cidrów” wygrywając w Radzionkowie 7:2 (5:1). Początek spotkania był wyrównany, a przy stanie 0:0 doskonałą okazję do zdobycia gola miał Szymon Ciongwa, który w zamieszaniu podbramkowym spudłował z 1 metra. Goście okazali się za to bezlitośni i już po chwili cieszyli się z pierwszego gola. Drugi gol to efekt kontry zawodników z Tarnowskich Gór, którzy poradzili sobie z wysokim pressingiem „żółto-czarnych”. Chwilę później zespół w niebieskich strojach cieszył się po raz trzeci, tym razem jednak dopisało mu szczęście gdyż po rzucie rożnym piłka pechowo odbiła się od pleców Dawida Napieraja i zaskoczyła bezradnego Kubę Szydło. Impulsem do lepszej gry był gol wyróżniającego się Maxa Cieniawskiego, który po podaniu Martyny Kądziołki ściął ze skrzydła do środka i zaskoczył bramkarza „Trójki”. W pierwszej połowie padły jeszcze 2 gole, ale niestety do bramki Ruchu i do przerwy goście prowadzili wysoko 5:1. Rozmowy trenera z zawodnikami i zmiana ustawienia w przerwie przyniosły efekt w postaci bardziej szczelnej defensywy, niestety z przodu w dalszym ciągu zawodziła skuteczność. Bardzo ładną bramkę zdobył co prawda Max Cieniawski (asysta Kuby Segerta), ale podopieczni trenera Nieradzika dwukrotnie zdołali pokonać Kubę Szydło i tryumfowali ostatecznie 7:2. Po meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, w których padł remis 5:5. Dla „Cidrów” trafiali: dwukrotnie Martyna Kądziołka, Bartek Andruszkiewicz, Mikołaj Gudwicz oraz Max Cieniawski.
W dniu dzisiejszym podopieczni trenera Adama Dyrdy zagrali w składzie: Kuba Szydło, Krzyś Szałajko, Kuba Segert, Arek Anczok, Bartek Andruszkiewicz, Szymon Ciongwa, Martyna Kądziołka, Dawid Napieraj, Max Cieniawski, Kuba Poganiec, Mikołaj Gudwicz.
Za tydzień rozegramy pierwszy mecz na dworze: w sobotę 12 marca o godz. 12.00 w Tarnowskich Górach, na Orliku przy Kolejówce podejmiemy Polonię Bytom. Tydzień później w tym samym miejscu i o tej samej porze podejmiemy Piasta Ożarowice.
Od wtorku 8 marca trenujemy na dworze: we wtorki o 15.30 na Księżej Górze, w czwartki o 17.00 na Rojcy i w soboty rozgrywamy mecze kontrolne. UWAGA: W CZWARTEK 10 MARCA TRENING W ROJCY WYJĄTKOWO O 16.30.