Noworoczne granie

1 stycznia, w Krakowie o godz. 12:17 przy ul. Kałuży 1, a w Radzionkowie o 16:15 przy ul. Knosały 16 padły pierwsze w tym roku gole. Tego w dawnej stolicy Polski strzelił Bartosz Kapustka, a w hali MOSiR też Bartosz, ale Andruszkiewicz. Potem bramki posypały się jak z worka: na stadionie Cracovii padło ich jeszcze 3, a w radzionkowskiej hali aż 26. Kilka trafień było wyjątkowej urody, jak np. gol Pana Jarosława Tretera, Pana Adama Cieniawskiego, czy zespołowa akcja i gol Pani Justyny Dyrda. Wśród dzieci najlepiej ustawione celowniki na początku roku mieli Dawid Reska i Bartek Andruszkiewicz, autorzy odpowiednio 6 i 5 bramek. Najważniejsza jednak była, podobnie jak w Sylwestra, dobra zabawa, a tej nie zabrakło. Na parkiecie hali MOSiR pojawiło się dzisiaj 27 wygłodniałych gry zawodników: 13 dzieci oraz 14 dorosłych, zagrzewanych z trybun przez wiernych kibiców. W obu kategoriach wiekowych rywalizowały po 3 drużyny: Ruch Radzionków (Orliki i Old Boye), Reprezentacja Polski oraz FIFA ALL STARS. Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że rok temu grała 11 dzieci i 12 seniorów, pierwszego gola zdobył Krzysiu Szałajko, a piłka zatrzepotała w siatce 9 razy. Jak widać apetyt na grę 1 stycznia rośnie, a goli pada coraz więcej :) Poniżej prezentujemy wyniki i składy drużyn:

Kategoria Orlików:

Ruch Radzionków 1:2 FIFA ALL STARS (Cieniawski – Andruszkiewicz, Reska)
FIFA ALL STARS 10:2 Reprezentacja Polski (Reska x5, Poganiec, Andruszkiewicz x4-Kass, Cieniawski )
Reprezentacja Polski 0:1 Ruch Radzionków (Cieniawski)

Reprezentacja Polski: Mikołaj Posmyk (C), Bartek Kass, Kuba Spendel, Maciek Treter, Szymon Spendel
FIFA ALL STARS: Dawi Reska (C), Kuba Poganiec, Bartek Andruszkiewicz, Oliwier Krawczyk, Kuba Segert
Ruch Radzionków: Krzyś Szałajko (C), Beniamin Kurek, Dawid Napieraj, Maks Cieniawski

Mecze trwały 20 min, grano 5x5, składy 4 osobowe dobierały sobie 1 zawodnika do gry.

Kategoria Seniorów:

Ruch Radzionków 0:2 FIFA ALL STARS (Poganiec, Napieraj)
FIFA ALL STARS 1:2 Reprezentacja Polski (Treter – Cieniawski, Posmyk)
Reprezentacja Polski 6:0 Ruch Radzionków (Dyrda Justyna x3, Sosinka x3)

Ruch Radzionków: Adrian Krawczyk (C), Damian Segert, Tomasz Reska, Piotr Posmyk, Adam Stencel
FIFA ALL STARS: Robert Spendel (C), Marek Poganiec, Aleksander Napieraj, Jarosław Treter, Piotr Sosinka
Reprezentacja Polski: Justyna Dyrda (C), Adam Dyrda, Adam Cieniawski, Dariusz Kass

Mecze trwały 15 min, grano 5x5, składy 4 osobowe dobierały sobie 1 zawodnika do gry.

P.S. Pierwszy trening dzieci będzie miał miejsce 7 stycznia o godz. 17.00 w szkole, w Suchej Górze, ul. Korczaka 1. Trener prosi wszystkich zawodników o przyniesienie żółto-czarnych dresów, które zostaną zdane i wymienione na nowe. Drugi trening w sobotę 9 stycznia również w Suchej Górze, godzina 10.30 lub 12.00.