Lider pokonany

Zmienna aura towarzyszyła meczowi 8 kolejki rocznika 2006: spotkanie rozpoczynało się w upale, w drugiej połowie z kolei nad boiskiem rozpętała się burza z ulewą. W niedzielę 4 czerwca UKS "Ruch" pokonał w Piekarach Śląskich miejscowy JSS Silesia 15:1 (4:0). Podopieczni trenera Adama Dyrdy zagrali bardzo dobry mecz: skutecznie wyprowadzali piłkę z obrony, dobrze wypełniali przedmeczowe założenia i konstruowali ciekawe zespołowe akcje. Na pochwałę zasłużył cały zespół, który wystąpił w składzie: Kuba Szydło (Maciek Kowalczyk) - Kuba Spendel (C) (Dawid Napieraj), Szymon Ciongwa (Alan Sitko), Maciek Treter (Kuba Segert), Bartek Grzesiok (Maks Cieniawski), Paweł Szolc (Dawid Kotara), Damian Imach (Staś Malicki). Więcej w rozwinięciu.

"Żółto-czarni" są ostatnio w dobrej dyspozycji: najpierw tydzień temu wysoko pokonali UKS "Trójkę", a wczoraj wywalczyli srebrny medal na Mini Mistrzostwach Świata w Miasteczku Ślaskich, organizowanych przez firmę Deichmann.

Pierwsza minuta to próbka umiejętności Kuby Szydło, który wybronił strzał rywali z bliskiej odległości w polu karnym. Potem do roboty wzięli się jego koledzy. Na pierwszą bramkę licznie zgromadzeni kibice czekali do 17 minuty: po dobrej akcji i zmianie strony przez Stasia Malickiego na raty uderzał Maks Cieniawski, aż w końcu do piłki dopadł Dawid Kotara i huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą radzionkowanie trzykrotnie cieszyli się z goli. Z dobrej strony pokazali się Kotara i Cieniawski, którzy trafiali do siatki, jednak największe pochwały należały się Alanowi Sitko, którzy rządził i dzielił w środku pola, raz po raz posyłając dobre piłki do napastników bądź na skrzydła.

Po przerwie "Ruch" włączył 5 bieg, konstruował składne oraz przyjemne dla oka akcje i zdobywał kolejne gole. Swoją premierową bramkę zdobył Alan Sitko, który długo nie umiał się przełamać. Pochwalić należy również obrońców, którzy w mądry sposób rozprowadzali piłkę oraz obiegali pomocników stwarzając kolejne opcje w grze ofensywnej. Z przodu chłopcy wzajemnie się szukali i nie raz będąc w dogodnej sytuacji wybierali podanie do jeszcze lepiej ustawionego kolegi, po czym razem cieszyli się z bramki.

Bardzo dziękujemy naszym wiernym kibicom za liczne przybycie i wsparcie, a zwłaszcza Panu Adamowi Szydło: takiego głosu i żywiołowości mogą nam pozazdrościć zarówno "Żyleta" w Warszawie jak i Torcida z Zabrza!! Brawo Panie Adamie!! Dziękujemy również naszym mediom, które jak zawsze były z nami: dzięki Panie Jarku i Panie Robercie!!

JSS Silesia Piekary Śląskie 1:15 UKS "Ruch" Radzionków

(0:4)

Bramki: Kotara 17’, 30’, 50’, 55’, Cieniawski 25’, 28’, 52’, 56’, 60’, Ciongwa 34’, Imach 40’, 42’, Szolc 39’, 47’, Sitko 45’

Asysty: Cieniawski 17’, Kotara 25’, 52’, 56’, Sitko 28’, Ciongwa 30’, Szolc 40’, 42’, Grzesiok 47’, Malicki 52’, Segert 60’

Skład: Kowalczyk (Szydło) – Spendel (C) (Napieraj), Ciongwa (Segert), Treter (Sitko), Imach (Malicki), Grzesiok (Cieniawski), Szolc (Kotara)