Jak Ruch z Ruchem

Przedostatnia sobota lutego było kolejną okazją do grania, a zarazem jedną z ostatnich pod dachem, bowiem od pierwszej soboty marca, jeśli tylko pogoda pozwoli (a z zimą póki co kiepsko), podopieczni trenera Adama Dyrdy swoje sparingi będą rozgrywać na orliku. Dzisiaj zmierzyli się ze sobą chłopcy trenujący u trenera Brzeziny i Dyrdy. Cel był jeden: strzelić jak najwięcej goli i w warunkach meczowych spróbować trenowanych elementów. Pierwszy cel udało się spełnić z nawiązką: w samej pierwszej połowie, liczącego 2 x30 min meczu, padło 27 goli. Zdecydowanie w tej części gry dominowała drużyna, której kapitanem był Kuba Spendel. Po przerwie sytuacja się zmieniła i więcej goli zaczęli strzelać zawodnicy trenera Brzeziny. Było to w znacznej mierze spowodowane zamianą bramkarzy w obu zespołach. Na uwagę w całym spotkaniu zasługiwała współpraca między Bartkiem Kassem i Kubą Spendlem, których dwójkowe akcje zasługiwały na oklaski. Po 60 minutach meczu wszyscy zawodnicy wzięli udział w 2 konkursach rzutów karnych: z połowy boiska, w powietrzu do bramki, a następnie z 7 metrów do bramki. W pierwszym tryumfował Bartek Andruszkiewicz, w drugim Kuba Poganiec. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że na boisku padł wynik 35:19 (24:3). Drużyny wystąpiły w następujących składach:
- UKS Ruch (trener Dyrda): Łukasz Tomanek (Dominik Wiatrek), Kuba Spendel (3 gole), Bartek Kass (2 gole), Mikołaj Posmyk (3 gole), Kuba Poganiec (3 gole), Dawid Napieraj (5 goli), Bartek Andruszkiewicz (6 goli), Arek Anczok (8 goli), Kuba Matejczyk (5 goli)
- UKS Ruch (trener Brzezina): Dominik Wiatrek (Łukasz Tomanek – 1 gol), Dominik Brzezina (1 gol), Kuba Ból (7 goli), Łukasz Sikora (8 goli), Michał Nowak (1 gol), Kuba Świerczyna.