Halowe granie

W pierwszą sobotę lutego na hali MOSiR w Radzionkowie „Cidry” zmierzyły się z połączonymi drużynami Akademii Piłkarskiej Silesia Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry. Początek meczu był wyrównany, a goście objęli prowadzenie po strzale z dystansu: piłka przełamała ręce Łukasza Tomanka i wpadła do siatki. Tuż przed zmianą zawodników do wyrównania doprowadził Stasiu Malicki, który trafił z rzutu wolnego podyktowanego po faulu na kapitanie Kubie Segercie. Trzeba dodać jeszcze, że Segert umiejętnie zasłonił bramkarza, co w wydatnym stopniu pomogło strzelcowi.
Po zmianie grających ekip radzionkowianie nie upilnowali przeciwników podczas rzutu rożnego, a ci skrzętnie to wykorzystali po raz drugi wychodząc na prowadzenie. Niedługo później było już 3:1 dla gości, którzy wzorcowo skontrowali Ruch i pokonali debiutującego w bramce Szymona Ciongwę. Chwilę przed zmianą bardzo ładnego gola zdobył Paweł Szolc, a asystował mu kapitan drugiej z radzionkowskich ekip – Kuba Poganiec.
Trzecia bramka dla podopiecznych trenera Adama Dyrdy była ozdobą całego spotkania:
w przemyślany sposób Kuba Segert rozegrał z Bartkiem Andruszkiewiczem akcję na 1 kontakt, a ten drugi wykorzystał sytuację 1x1 z bramkarzem. Z pewnością materiał z tego zagrania znalazłby miejsce w każdym podręczniku do nauki piłki nożnej. Na prowadzenie wyprowadził „żółto-czarnych” Stasiu Malicki, który dobił z bliska strzał Andruszkiewicza. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre i do siatki trafiali dalej: Kuba Segert po podaniu Stasia Malickiego, dwukrotnie Martyna Kądziołka (raz bez asysty, a drugi raz po podaniu Malickiego), Staś Malicki bez asysty, a strzelanie zakończył, powracający do zdrowia po chorobie Max Cieniawski, dobijając uderzenie Krzysia Szałajki. Na podkreślenie zasługuje fakt, że był to gol zdobyty prawą nogą (Max jest lewonożny).
W środę „Cidry” zagrają w Nakle Śląskim z Akademią Piłkarską Silesia Świerklaniec (rocznik 2005 - godz. 19.30 hala w Nakle Śląskim). Natomiast w niedzielę 14 lutego o godz. 9.30 na hali MOSiR w Radzionkowie zostanie rozegrany mini turniej pomiędzy „żółto-czarnymi” a Akademią z Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór.

RUCH: Tomanek - Napieraj, Kądziołka, Segert, Malicki, Andruszkiewicz
Szolc - Ciongwa, Szałajko, Poganiec, Anczok, Cieniawski