Wewnętrzny sparing

Sobota 1 października miała być kolejnym dniem sparingowym. Taki plan gier kontrolnych, nakreślony przez trenera, we wrześniu udał się w 100%: „Cidry” grały z AP Champions Piekary, ASem Wojkowice, „Przyszłością” Nowe Chechło, „Polonią” Bytom oraz AP Champions Bytom. Dzisiaj podopieczni trenera Adama Dyrdy mieli zmierzyć się z „Tempem” Stolarzowice, jednak z powodu pewnych problemów w drużynie rywali mecz został odwołany i przeniesiony na inny termin.
Aby jednak nie tracić jednostki meczowej chłopcy rozegrali mecz wewnętrzny zakończony zwycięstwem drużyny Mikołaja Gudwicza 7:5 nad drużyną Dawida Napieraja. Pojedynek trwał 2x25 min, a w rolę rozjemcy wcielił się Pan Jarosław Treter, któremu serdecznie za to dziękujemy. Po ostatnim gwizdku odbył się konkurs „Turbokozak”. Chłopcy rywalizowali w 5 konkurencjach: strzał z połowy, rzut rożny, strzał w poprzeczkę, słupek oraz rzut karny. Za każdą z nich można było zdobyć 1 pkt. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka pomiędzy Mikołajem Fajerem i Kubą Giertyczką, którzy zgromadzili po 3 pkt. Okazał się nim Kuba, który wygrał pojedynek rzutów karnych z Mikołajem.
Poniżej przedstawiamy składy i strzelców obu drużyn.

UKS Ruch Radzionków I: Łukasz Tomanek (2 gole), Dawid Napieraj (C), Kuba Poganiec, Maciek Treter, Kuba Giertyczka (1 gol), Szymon Ciongwa (2 gole)
UKS Ruch Radzionków II: Mikołaj Fajer, Mikołaj Gudwicz (C), Trener Adam, Arek Anczok (3 gole), Krzyś Szałajko (2 gole), Beniamin Kurek (1 gol) + jeden gol samobójczy