UKS Ruch - Nadzieja Bytom 4:7

30 października 2016 druga drużyna rocznika 2006 zmierzyła się po raz pierwszy z młodzikami TSPN „Nadziei” Bytom z rocznika 2004. Mecz odbył się na Księżej Górze w Radzionkowie. Trenerzy obu ekip umówili się, że rywalizacja będzie składała się z 2 połów po 35 minut.
Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla miejscowych, którzy w 10 minucie objęli prowadzenie: Łukasz Różycki uruchomił na lewym skrzydle Arka Anczoka, a ten w sytuacji 1x1 pokonał bramkarza bytomian. Zaraz potem trenerAdam Dyrda dokonał zmiany całego zespołu. Dublerzy podobnie jak ich koledzy powoli weszli w mecz, a następnie tuż przed zmianą podwyższyli prowadzenie na 2:0 – tym razem asystował Kuba Poganiec, a do siatki piłkę skierował Damian Imach (20 minuta). Goście tuż przed przerwą znaleźli sposób na dobrze broniących bramkarzy „Cidry”, zdobywając gole w 33 i 35 minucie, doprowadzili do wyrównania.
Po zmianie stron miejscowi odzyskali prowadzenie w 50 minucie: dobrą kontrę wyprowadziła pełniąca rolę kapitana w dniu dzisiejszym Martyna Kądziołka, zagrała na wolne pole do Łukasza Różyckiego, a ten wpisał się na listę strzelców. Kolejne 10 minut to okres najsłabszej gry „Ruchu” w tym spotkaniu, który goście bezlitośnie wykorzystali strzelając 3 bramki w 51, 56 i 57 minucie. „Żółto-czarnych” do walki poderwali się dopiero po kolejnych 10 minutach - Beniamin Kurek wymienił podanie z Bartkiem Grzesiokiem i zdobył kontaktową bramkę. Przyjezdni zadali jednak jeszcze jeden cios, ustanawiając wynik rywalizacji na 4:7.
Podsumowując: radzionkowianie momentami grali mądrze, dobrze rozgrywając piłkę od tyłu i na jeden kontakt w środku, natomiast zabrakło im komunikacji w defensywie i „paliwa” pomiędzy 50, a 65 minutą. Mecz był dobrą lekcją i okazją do nauki, o co przede wszystkim chodziło. Rewanż rozegramy wiosną na większym boisku w Bytomiu i większą liczbą zawodników (8+1).

UKS „Ruch” Radzionków 4:7 (2:2) TSPN „Nadzieja” Bytom

Bramki: Anczok 10’, Imach 20’, Różycki 50’, Kurek 66’
Asysty: Różycki 10’, Poganiec 20’, Kądziołka 50’, Grzesiok 66’
Skład: Fajer (Izworski) – Ciepłak (Giertyczka), Grzesiok (Andruszkiewicz), Kądziołka (C) (Matejczyk), Kurek (Treter), Różycki (Poganiec), Anczok (Imach).