Sparing Ruch - Szombierki

W ostatnią środę sierpnia gościliśmy na Księżej Górze drużynę UKS Szombierki z roczników 2005/2006. Mecz był pierwszym poważnym przetarciem przed rozgrywkami ligowymi, bowiem trwał regulaminowe 2 x 30 minut, a na boisku oba zespoły grały 6 zawodników w polu + bramkarz.
Od początku można było zauważyć pewną przewagę gości, którzy w pierwszej połowie trafili w słupek i poprzeczkę, a w 16 minucie objęli prowadzenie 1:0, które utrzymało się do końca pierwszej części gry. W drużynie Ruchu wyróżniali się Szymon Ciongwa, Oliwier Krawczyk i Adam Muszalski. Najbliżej wyrównania byli Kuba Poganiec i Adam Muszalski, jednak temu pierwszemu zabrakło nieco precyzji, a strzał tego drugiego z rzutu wolnego dobrze obronił bramkarz. W grze Ruchu można było zauważyć kilka pozytywów: już pod koniec pierwszej połowy zawodnicy zaczęli wcielać w życie polecenie trenera o zmianie strony rozgrywania piłki, częste były wycofywania do bramkarza, a Szymon Ciongwa wzorowo pokazywał jak włączać się z obrony do ataku. Po przerwie powtórzyła się historia z meczu z Zinkovem i „żółto-czarni” w podobny sposób niedokładnie wyprowadzili piłkę dwukrotnie spod bramki, co skończyło się dwoma golami. Co prawda Bartek Andruszkiewicz zdobył kontaktowego gola na 1:3, ale później zawodnicy przednich formacji przestali wspomagać obrońców po stracie piłki i kontrach przeciwników co również przyniosło efekt bramkowy. W drugiej połowie „Cidry” były zdecydowanie bardziej aktywne pod bramką Szombierek, ale brakowało precyzji w wykończeniu stworzonych sytuacji. Podsumowując, Ruch uległ mocnemu rywalowi 1:6 (0:1), jednakże trener dostrzegł sporo pozytywów w grze i zyskał ciekawy materiał do analizy.

Sportowe popołudnie zakończyła seria rzutów karnych.

Mecz wzorowo sędziował Pan Adrian Krawczyk, który pokazał kilka żółtych kartek… niesfornym Rodzicom:)Drużyna trenera Dyrdy wystąpiła w składzie:
Oliwier Krawczyk (c) (Łukasz Tomanek) – Szymon Ciongwa (Kuba Spendel), Beniamin Kurek (Mikołaj Posmyk), Adam Muszalski (Bartek Kass), Bartek Andruszkiewicz (Staś Malicki), Dawid Napieraj (Kuba Szydło), Kuba Poganiec (Martyna Kądziołka).