Pozycja lidera po pierwszym dniu Deichmanna 2017!

Po roku przerwy, młodzi piłkarze UKS "Ruchu" Radzionków z rocznika 2006 ponownie przystąpili do Mini Mistrzostw Świata, firmowanych przez firmę Deichmann. Turniej po raz trzeci organizuje gmina Miasteczko Śląskie. Podopieczni trenera Adama Dyrdy reprezentują w tym roku barwy: Hiszpanii i Polski.

W pierwszym pojedynku doszło do wielkiego rewanżu za EURO 2016: "biało-czerwoni" podejmowali Szwajcarię!

Niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców Polacy trafili 6 razy do siatki rywali, dając sobie wbić tylko jednego gola. Łupem bramkowym podzielili się: Arek Anczok x2, Łukasz Różycki x2, Maciek Treter i Kuba Giertyczka.

"La Furia Roja" rozpoczęła od spotkania z Francją, który trzeba przyznać stał na wysokim poziomie. Podopieczni trenera Daniela Brzeziny ("trójkolorowi") byli w pierwszej połowie stroną lepszą i swoją bardzo dobrą grę udokumentowali 2 golami. Po przerwie Hiszpanie szybko przystąpili do odrabiania strat: już w 1 minucie Paweł Szolc posłał piłkę w okienko i zdobył kontaktowego gola. Chwilę później znakomitej okazji nie wykorzystał Staś Malicki. Gdy wydawało się, że kolejne gole dla "La Roja" są kwestią czasu, bramkę zdobyli "trójkolorowi". Hiszpanie znani są jednak z nieustępliwości i mimo 5 minut do końca meczu zdołali strzelić 3 gole i wygrać całe spotkanie 4:3. Do siatki trafiali: Kotara x2, Malicki.

Równocześnie z tym meczem "biało-czerwoni" grali z Argentyną. Niestety tym razem lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 3:0. Polacy nie zagrali z takim "zębem" jak w pierwszym spotkaniu.

W swoim meczu Hiszpanie nie dali szans Anglii wygrywając 14:0. "La Furia Roja" zagrała lepiej niż w pierwszym spotkaniu i wypełniała ustalone założenia. Do siatki "Trzech lwów" trafiali: Imach x2, Sitko x3, Andruszkiewicz x2, Kotara x6, Szolc.

W ostatnim boju dzisiejszego dnia Polska stanęła naprzeciw Hiszpanii. "Biało-czerwoni" dobrze rozpoczęli spotkanie i po golu Arka Anczoka objęli prowadzenie. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego odpowiedzieli dwoma gola Damiana Imacha i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Po wyrównanej pierwszej części w drugiej dominowali Hiszpanie, potwierdzając dobrą grę 5 golami: Kotara x2, Szolc, Sitko, Malicki.

Podsumowując: pierwsza sobota turnieju dostarczyła nam wielu pozytywnych doświadczeń, wrażeń i emocji. Chłopcy dali z siebie wszystko i zasłużyli na pochwałę.

Kolejne mecze już za 2 tygodnie. Póki co "La Furia Roja" przewodzą w tabeli z kompletem punktów, a "biało-czerwoni" plasują się na 9 pozycji.

Polska 6:1 Szwajcaria

(5:0)

Bramki: Anczok x2, Różycki x2, Treter, Giertyczka

Asysty: Treter x2, Różycki x2, Ciepłak

Polska 0:3 Argentyna

(0:2)

Hiszpania 4:3 Francja

(0:2)

Bramki: Szolc, Kotara x2, Malicki

Asysty: Kotara, Szolc

Hiszpania 14:0 Anglia

(7:0)

Bramki: Sitko x3, Imach x2, Andruszkiewicz x2, Kotara x6, Szolc

Asysty: Imach x3, Sitko x2, Ciongwa, Szolc x3, Malicki x2

Polska 1:7 Hiszpania

(1:2)

Bramki: Anczok - Imach x2, Szolc, Kotara x2, Sitko, Malicki

Asysty: Giertyczka - Andruszkiewicz, Szolc

Polska: Mikołaj Fajer (GK), Mikołaj Gudwicz, Łukasz Różycki, Maciej Treter, Kuba Ciepłak, Arek Anczok, Kuba Poganiec (C), Kuba Giertyczka, Krzyś Szałajko, Kuba Matejczyk;

Hiszpania: Maciek Kowalczyk (GK), Kuba Segert (C), Dawid Napieraj, Damian Imach, Bartek Andruszkiewicz, Alan Sitko, Szymon Ciongwa, Dawid Kotara, Paweł Szolc, Staś Malicki.