Pierwszy międzynarodowy sparing

We wtorek 25 sierpnia młodzi zawodnicy Ruchuw meczu przyjaźni zmierzyli się na Księżej Górze z nieco starszymi kolegami z ukraińskiego Zinkova. Pomysłodawcą meczu był trener, który w minioną niedzielę spotkał opiekuna gości ks. Krystiana Hajduka i zaproponował sportowe spotkanie. Dla „żółto-czarnych” był to pierwszy mecz z przeciwnikiem spoza granicPolski, rozegranyna całym boisku na Księżej Górze. Gra w pierwszej połowie była wyrównana, natomiast bramki posypały się po przerwie. Jako pierwsi do siatki trafili goście, ale niedługo potem wyrównał Pan Adam Szydło (ze względu na wiek rywali naszą drużynę wsparło 3 rodziców; w ekipie ukraińskiej z kolei ze względu na brak rezerwowych zagrał Pan Darek Kass i Pan Piotr Posmyk). Później goście wykorzystali niedokładności przy wyprowadzaniu piłki od bramki iodskoczyli na trzytrafienia. W ostatniej minucie meczu bardzo ładną akcję na prawym skrzydle zainicjował Beniamin Kurek, zgrał do środka do Krzysia Szałajki, który celnie uderzył w światło bramki, a na samej linii akcję zamknął jeszcze Łukasz Tomanek. Po tym golu sędzia odgwizdał koniec spotkania, a zawodnicy obydwu drużyn mogli degustować wypieki przygotowane przez babcię Oliwiera i żonę trenera.
Trener serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszych kolegów i koleżanki z Ukrainy, zterenu, na którymtoczy się od ponad roku wojna. Mamy nadzieję, że za rok zagramy rewanż ciesząc się nie tylko z gry, ale i z pokoju w kraju naszych wschodnich sąsiadów.